Znaleziono 0 artykułów
13.12.2022

Keira Knightley w koronkowej sukience

13.12.2022
Keira Knightley Fot. Getty Images

Keira Knightley założyła białą koronkową sukienkę z kolekcji Erdem na sezon wiosna-lato 2023 na kolację zorganizowaną przez projektanta w Londynie. Wśród gości widziano także Alexę Chung, Gugu Mbathę-Raw i Claire Foy.

Erdem Moralıoğlu ugościł przyjaciółki, w tym Keirę Knightley, Sheila Atim czy reżyserkę „Orlando” Sally Potter, na kameralnej kolacji w londyńskim Sessions Arts Club. Knightley, która zakłada projekty Erdem na czerwony dywan od samego początku istnienia marki, pojawiła się tam w towarzystwie męża Jamesa Rightona, ubrana w kreację z białej koronki z kolekcji wiosna-lato 2023, zaprezentowanej we wrześniu w British Museum.  

We wnętrzu XVIII-wiecznego sądu, pomysłowo zaaranżowanym tak, by wyglądał na popadający w ruinę, gdzie powietrze pachniało palo santo, a pianista grał dystyngowane wersje klasyków z lat 80., pokazała się równieżAlexa Chung, która miała na sobie look 30 z inspirowanej pracami restauratorskimi kolekcji wiosna-lato 2023, oraz Jenna Coleman, której suknia w kwiaty na jedno ramię z efektowną kokardą pochodziła z kolekcji Resort 2023 Erdem, inspirowanej florystką Constance Spry. Atim także wybrała coś z kolekcji resort: zdobioną czarną satynową sukienkę wykończoną paskiem z kokardą.  

Alexa Chung Fot. Getty Images

Kolacja przy świecach w jednym z cieszących się największym powodzeniem nowych lokali na londyńskiej scenie gastronomicznej (w kuchni rządzi tam uznana szefowa kuchni Florence Knight) została zorganizowana przez markę Erdem i Matchesfashion, by uczcić „A Magazine Curated by Erdem”, 24. wydanie tworzonej w Paryżu publikacji.

Do swojego numeru Moralıoğlu zebrał eklektyczną mieszankę ludzi, z którymi współpracował, odniesień i inspiracji, wśród których znalazło się wszystko, od Virginii Woolf po Glenn Close czy od Dereka Jarmana po Pet Shop Boys (Neil Tennant był gościem na kolacji). Sarah Mower z „Vogue’a” wspomina sukienkę z 2008 roku, która była dla niej dowodem, że Erdemowi pisana jest wielka kariera. Sam projektant dobrze bawi się podczas rozmowy z Timem Blanksem, którego serial „Fashion File” pokazał początek kariery Erdema.

Jenna Coleman Fot. Getty Images
Erdem Fot. Getty Images

Oczywiście ważne są też ubrania występujące w sesji wystylizowanej przez Gabriellę Karefę-Johnson i sfotografowanej przez Campbella Addy’ego. Projektant sam stanął za obiektywem, by uchwycić na zdjęciach do wydawnictwa Keirę i Jamesa, Gugu Mbathę-Raw, Claire Foy. W przemówieniu przed kolacją Erdem powiedział swoim gościom: – Dziękuję, że jesteście częścią tej podróży. 

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk

Sheila Atim Fot. Getty Images

 

Kerry McDermott
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Keira Knightley w koronkowej sukience
Proszę czekać..
Zamknij