Znaleziono 0 artykułów
29.02.2024

Max Mara w nowej kolekcji inspiruje się francuską pisarką Colette

29.02.2024
Kolekcja Max Mara jesień-zima 2024-2025 (Fot. Materiały prasowe Max Mara)

Jesień w interpretacji marki Max Mara przypomina październikowo-listopadowy krajobraz. Obok czerni i szarości pojawia się czekoladowy brąz i kremowy beż, którym towarzyszy głęboki odcień granatu, przypominający chłód zimowego nieba. Marka, która w nowej kolekcji zainspirowała się francuską pisarką Sidonie-Gabrielle Colette, umiejętnie łączy energię męską i żeńską w nowoczesnej interpretacji ponadczasowej klasyki.

W sezonie jesień-zima 2024-2025 Max Mara inspiruje się francuską pisarką Sidonie-Gabrielle Colette. Znana pod pseudonimem „Colette” pisarka, artystka musicalowa i ikona feminizmu Belle Époque, w swojej literaturze zasłynęła precyzją słowa oraz swobodą zmysłowości, rozumianą jako wezwanie do uznania praw cielesnych nad duchowymi i praw kobiet nad prawami mężczyzn. Colette inspiruje markę skomplikowanym i nowoczesnym stylem – miękko zaokrąglona sylwetka z 1910 roku w sezonie jesień-zima 2024-2025 powraca w intrygujących konstrukcjach z rękawem charakterystycznym dla kimona, ponadczasowych krojach i miejskiej odsłonie kurtki bomber.

Kolekcja Max Mara jesień-zima 2024-2025 (Fot. Materiały prasowe Max Mara)

Nowa kolekcja marki to połączenie energii kobiecej i męskiej

Męsko skrojone klasyki, które na stałe zapisały się w garderobie biseksualnej pisarki, Max Mara reinterpretuje w postaci płaszczów o oficerskim kroju, dwóch rzędach guzików i prostych denimowych kurtek. Uwodzicielskim kontrapunktem dla nowoczesnej zbroi są dopasowane kamizelki i halki, wiązania w pasie i głębokie wycięcia. W kolekcji znajdują się zarówno surowe konstrukcje, dopasowane i zwiewne modele, jak i szerokie, przeskalowane fasony. Marka umiejętnie balansuje między atrybutami męskiej i żeńskiej energii, tworząc nowoczesną interpretację ponadczasowej elegancji.

Jesień w wydaniu Max Mary to monochromatyczna paleta barw i wysokiej jakości materiały

Tegoroczna jesień w wydaniu Max Mary przyjmuje odcienie głębokiego, atramentowego granatu w połączeniu z kruczą czernią i przydymioną szarością, którym lekkości nadają czekoladowy brąz i kremowy beż. W kolekcji, oprócz szerokiej oferty płaszczów o różnym kroju, jeansowych kurtek oraz spódnic i spodni, znajduje się również nocna bielizna. Po zmroku rygorystyczną geometrię rozkloszowanych koszul i puszystych szlafroków podkreśla blask czarnych i niebieskich kryształów.

Karolina Jaźwińska
Proszę czekać..
Zamknij