Znaleziono 0 artykułów
28.09.2021

Kostiumy baletnic Paryskiej Opery Narodowej od Chanel

28.09.2021
(Fot. Materiały praswe)

Od 2018 roku Chanel patronuje Gali Otwarcia Sezonu Tanecznego w Paryskiej Operze Narodowej, a w styczniu ubiegłego roku objął patronatem Balet Opery Paryskiej. W ramach tej współpracy stworzył kostiumy dla tancerek. 

24 września 2021 roku w Operze Garnier (gmachu Paryskiej Opery Narodowej) odbyła się Gala Otwarcia Sezonu Tanecznego 2021-2022. Jak co roku podczas tego wydarzenia, na scenie zgromadzili się wszyscy tancerze Opery, od uczniów Szkoły Baletowej po tancerzy Étoile (najwyższa ranga taneczna w Paryskiej Operze Narodowej).

Dziesięć tancerek Étoile miało na sobie kostiumy i tiary stworzone przez Chanel pod kierownictwem artystycznym Virginie Viard. Kreacje powstały w wyniku współpracy między francuskim domem mody, pracowniami Opery i hafciarnią Lesage, która należy do CHANEL Métiers d'art.

Każdy strój składa się z gorsetu z białej jedwabnej satyny zestawionego z tiulowym tutu. 
Śnieżnobiały odcień kostiumów podkreślają misterne hafty. Do wykonania dziesięciu spódniczek potrzeba było ponad 1300 elementów, w tym stu gwiazdek w trzech różnych rozmiarach, ponad tysiąca odłamków kryształu i kilkuset przezroczystych szklanych mikroperełek.

Astralne motywy znajdują się również na gorsetach i tiarach. Te ostatnie ozdobione zostały półksiężycami i gwiazdami z kryształów wyszywanych na organzie.

Kostiumy będą towarzyszyć tancerkom Étoile co roku podczas otwarcia sezonu tanecznego.

Współpraca umacnia relacje między Chanel i Paryską Operą Narodową, celebrując więź domu mody ze światem tańca, zapoczątkowaną przez Gabrielle Chanel na początku XX wieku.

Aleksandra Kupras
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Kostiumy baletnic Paryskiej Opery Narodowej od Chanel
Proszę czekać..
Zamknij