Znaleziono 0 artykułów
21.06.2021

Królowa Elżbieta II na wyścigach konnych Royal Ascot

21.06.2021
Królowa Elżbieta II (Fot. Getty Images)

Po rocznej przerwie królowa Elżbieta II powróciła na trybuny Royal Ascot. Do brytyjskiej śmietanki towarzyskiej dołączyła w sobotę, ostatniego dnia jeździeckich uroczystości. – Nie mogło zabraknąć Jej Wysokości. Wszyscy wiemy, jak kocha konie i wyścigi – mówiła Camilla Parker-Bowles, księżna Kornwalii w rozmowie z reporterem ITV.

W zeszłym roku, w związku z pandemią koronawirusa, pięciodniowe wyścigi konne w Ascot odbyły się bez udziału widzów. Dlatego monarchini starcie championów obserwowała na ekranie telewizora w zamku Windsor, gdzie w towarzystwie księcia Filipa spędziła większość lockdownu.

W tym sezonie najgorętszy czas w kalendarzu brytyjskiej arystokracji znów gromadzi widzów. W pierwszych dniach w serii towarzyskich wydarzeń uczestniczyli księżna Camilla wraz z księciem Karolem, Zofia, hrabina Wesseksu, a także córka księżniczki Anny, Zara Tindall. W sobotę do członków rodziny królewskiej dołączyła nestorka rodu, Elżbieta II. Inaczej niż w minionych latach, Jej Wysokość nie przyjechała powozem, a Bentleyem sprezentowanym jej w 2002 roku z okazji 50. rocznicy koronacji. Gdy wysiadła z limuzyny, ku czci monarchini rozbrzmiał hymn Wielkiej Brytanii. Następnie Elżbieta II dołączyła do managera wyścigów Johna Warrena, u którego boku śledziła pojedynek sportowców.

Królowa Elżbieta II (Fot. Getty Images)

Wybrała na tę okazję miętowy płaszcz z ozdobnym panelem z plisów, dopasowany kolorystycznie kapelusz ozdobiony bukietem pąsowych róż oraz ulubione dodatki – kolię z pereł, diamentową broszkę w kształcie łezki paisley, pantofle Gucci i torbę marki Launer. – Myślę, że wszyscy uwielbiają królową. Ma w sobie magię – mówiła w wywiadzie z magazynem „People” Rachel Trevor-Morgan, modystka monarchini. – Jej obecność sprawia, że każde wydarzenie staje się wyjątkowe.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij