Znaleziono 0 artykułów
21.01.2020

Książę Harry tłumaczy swoją decyzję

21.01.2020
Książę Harry (Fot. Getty Images)

Dzień po oficjalnym oświadczeniu wydanym przez Królową Elżbietę II, które wyraża wsparcie dla Księcia i Księżnej Sussex, do sprawy postanowił ustosunkować się sam Harry.

W niedzielny wieczór odbyła się kolacja na cześć fundacji Sentebale, którą Książę prowadzi na rzecz osób dotkniętych HIV i AIDS. W świetle wydarzeń ostatnich dni skorzystał z okazji, by wytłumaczyć swoją decyzję o przeprowadzce do Kanady i rezygnacji z pełnienia oficjalnych obowiązków.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

at tonight’s dinner for supporters of Sentebale in London Video © SussexRoyal

Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal)

Jestem wielce zasmucony, że musiało do tego dojść. Decyzja o odejściu moim i mojej żony nie była łatwa do podjęcia. To było wiele miesięcy rozmów po wielu latach wyzwań – mówił Harry, motywując zmiany chęcią zapewnienia swojej rodzinie „spokojniejszego życia” niż doświadczył on sam. 

Książę podziękował Wielkiej Brytanii za „wzięcie pod swoje skrzydła”, kiedy 23 lata temu stracił matkę. Zapewnił, że przywilejem była dla niego służba krajowi i że nie zamierza jej zaprzestać. Wyraził też wdzięczność dla Królowej i całej rodziny za wsparcie, które otrzymał zarówno on, jak i jego żona.

Weronika Wachowicz
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Książę Harry tłumaczy swoją decyzję
Proszę czekać..
Zamknij