Znaleziono 0 artykułów
14.01.2020

Harry i Meghan przeprowadzą się do Kanady

14.01.2020
Książę Harry i księżna Meghan (Fot. Karwai Tang/WireImage)

Po spotkaniu kryzysowym z udziałem królowej, księcia Karola i jego synów, Elżbieta II przystała na prośbę księcia i księżnej Sussex. W okresie przejściowym para będzie dzielić życie między Wielką Brytanię a Kanadę.  

Po niespodziewanej decyzji Harry’ego i Meghan, którzy zapowiedzieli rezygnację z pełnienia królewskich obowiązków, w pałacu Sandringham odbyło się spotkanie kryzysowe z udziałem królowej, księcia Karola i jego synów. Najważniejsi przedstawiciele rodziny królewskiej rozmawiali o przyszłości pary, ich ewentualnych obowiązkach wobec korony oraz ochronie małżeństwa i ich niespełna rocznego syna Archiego.

Po spotkaniu, które królowa określiła mianem „konstruktywnego”, Elżbieta II wydała oficjalne oświadczenie. Zapowiedziano w nim, że przyszłość Meghan i Harry'ego zostanie ustalona w najbliższych dniach. W „okresie przejściowym” para będzie dzieliła życie między Wielką Brytanię a Kanadę. Królowa zaznaczyła, że wolałaby, żeby książę i księżna kontynuowali pełnienie swoich obowiązków. Dalej dodała jednak, że szanuje decyzję młodego małżeństwa i ich prawo do samodzielnego życia. Szczegóły postanowienia mają zostać ujawnione wkrótce.

Książę Karol, książę William, księżna Kate, księżna Meghan i książę Harry podczas ubiegłorocznych obchodów Bożego Narodzenia (Fot. Stephen Pond/Getty Images)

Jednym z najważniejszych tematów poruszanych na spotkaniu była kwestia bezpieczeństwa księcia i księżnej Sussex. Zaraz po szczycie w mediach pojawiły się doniesienia, że premier Kanady Justin Trudeau miał obiecać Królowej, że poniesie koszt ochrony pary podczas ich pobytu w swoim kraju. Informacja ta wywołała sprzeciw ze strony Kanadyjczyków, którzy mieliby opłacić cały projekt ze swoich podatków. W oficjalnym komunikacie Trudeau zaznaczył, że jeszcze nie podjęto w tym temacie żadnych decyzji i zaznaczył, że szczegóły ewentualnej ochrony i jej finansowania zostaną omówione w najbliższym czasie. 

W listopadzie ubiegłego roku Meghan i Harry ogłosili, że biorą wolne. Zmęczeni zainteresowaniem mediów, postanowili zrezygnować także z oficjalnych obowiązków związanych z królewską celebracją świąt. Zamiast pojawić się na pałacowej uroczystości z Elżbietą II, Księciem Karolem i Księciem Williamem z rodziną, spędzili ostatnie dni roku w Vancouver z mamą księżnej, Dorią Ragland i, oczywiście, pierworodnym synem Archiem. Najpewniej to właśnie tam para planuje rozpocząć nowe życie. 

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij