Znaleziono 0 artykułów
20.08.2019

Księżna Meghan i książę Harry w ogniu krytyki

20.08.2019
(Fot. Rosa Woods - Pool/Getty Images)

Parze znanej z działalności na rzecz ochrony środowiska zarzucono hipokryzję po tym, jak wybrała się na wakacje prywatnym samolotem. Elton John, Ellen DeGeneres i Nacho Figueras wstawili się za księciem i księżną Sussex. Harry odpowiedział na krytykę.

Księżna Meghan i książe Harry wybrali się na rodzinne wakacje do Nicei, gdzie zatrzymali się w wilii Eltona Johna. Piosenkarz był przyjacielem księżnej Diany i do dziś pozostaje w bliskich relacjach z rodziną królewską. Sam wyjazd być może nie wzbudziłby większych kontrowersji, zwłaszcza po wakacjach Kate i Williama na Karaibach. Tym razem jednak książę i księżna Sussex znaleźli się w ogniu krytyki, ponieważ przylecieli na południe Francji prywatnym samolotem. Parze znanej ze swojej działalności na rzecz ochrony środowiska i walki ze zmianą klimatu zarzucono hipokryzję, po tym jak wybrała jeden z najmniej ekologicznych środków transportu. 

W obronie książęcej pary stanął Elton John. Na swoim Instagramie piosenkarz napisał, że jako przyjaciel Diany czuje się zobowiązany chronić Harry’ego i jego rodzinę przed atakami mediów, które w dużej mierze przyczyniły się do problemów i śmierci księżnej Walii. John dodał, że to on i jego mąż David nalegali na wybór prywatnego samolotu jako najbezpieczniejszego środka transportu. Aby zminimalizować szkodliwy wpływ na środowisko, para uwzględniła również opłatę za ślad węglowy. W obronie księcia i księżnej Sussex stanęli również Ellen DeGeneres i Nacho Figueras, argentyński gracz polo i bliski przyjaciel księcia Harry’ego.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I am deeply distressed by today’s distorted and malicious account in the press surrounding the Duke and Duchess of Sussex’s private stay at my home in Nice last week. Prince Harry’s Mother, Diana Princess Of Wales was one of my dearest friends. I feel a profound sense of obligation to protect Harry and his family from the unnecessary press intrusion that contributed to Diana’s untimely death. After a hectic year continuing their hard work and dedication to charity, David and I wanted the young family to have a private holiday inside the safety and tranquility of our home. To maintain a high level of much-needed protection, we provided them with a private jet flight. To support Prince Harry’s commitment to the environment, we ensured their flight was carbon neutral, by making the appropriate contribution to Carbon Footprint™ I highly respect and applaud both Harry and Meghan’s commitment to charity and I’m calling on the press to cease these relentless and untrue assassinations on their character that are spuriously crafted on an almost daily basis.

Post udostępniony przez Elton John (@eltonjohn)

 

Internauci i media pozostają sceptyczni wobec tłumaczeń gwiazd i zwracają uwagę, że istnieje wiele bezpiecznych środków transportu, które nie mają tak niszczącego wpływu na środowisko. Książęca para skomentowała sprawę po dłuższym czasie. Podczas spotkania w Amsterdamie, gdzie zaprezentowano nową inicjatywę księcia, Travalyst, mającą na celu wspieranie bardziej zrównoważonych podróży, Harry powiedział dziennikarzom: – Nikt nie jest doskonały. Każdy pozostawia po sobie ślad. Pytanie tylko, w jaki sposób równoważymy nasz wpływ na środowisko.

Książę dodał, że do Holandii przyleciał normalnymi liniami, a nie prywatnym samolotem. – W 99 proc. przypadków latam komercyjnymi liniami. Gdy zdarza mi się wybierać prywatny samolot, jest to podyktowane bezpieczeństwem mojej rodziny. Tak jak mówiłem, najważniejsza jest równowaga.

Redakcja Vogue.pl
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Księżna Meghan i książę Harry w ogniu krytyki
Proszę czekać..
Zamknij