Znaleziono 0 artykułów
03.07.2019

Kto zagra główną rolę w biografii Elvisa Presleya?

03.07.2019
Aaron Taylor-Johnson (Fot. Shooting Star/Sipa USA/East News)

Na liście kandydatów do roli króla rock and rolla znaleźli się Miles Teller, Harry Styles, Aaron Taylor-Johnson, Ansel Elgort i Austin Butler. W filmie Baza Luhrmanna, reżysera „Wielkiego Gatsby’ego”, wystąpi także Tom Hanks, który zagra Toma Parkera, menedżera artysty. 

Trend na biografie muzyczne trwa. Po sukcesie „Bohemian Rhapsody” i „Rocketmana” Dextera Fletchera wyzwanie podjął Baz Luhrmann, odpowiedzialny za ekranizację „Wielkiego Gatsby’ego”, „Moulin Rouge!”, nominowanego do Oscara musicalu z Nicole Kidman i Ewanem McGregorem w rolach głównych oraz „Romeo i Julię” zrealizowanego w estetyce teledysków MTV. Australijski reżyser bierze teraz na warsztat historię życia amerykańskiej ikony, Elvisa Presleya. Nowy projekt przybliży widzom początek i kres kariery muzyka. Osią filmu ma być również relacja Presleya z jego wieloletnim menedżerem Tomem Parkerem, który odkrył potencjał młodego artysty, a następnie nadzorował jego karierę, kontrolując niemal każdy aspekt jego życia. W postać Parkera wcieli się Tom Hanks, który ma na koncie role m.in. pilota Chesleya Sullenbergera w „Sullym” oraz dziennikarza Bena Bradlee w „Czwartej władzy”. 

Harry Styles (Fot. Invision/Invision/East News)

Odtwórca roli króla rock and rolla nie został jeszcze wybrany, ale na liście kandydatów znaleźli się Miles Teller, Harry Styles, Aaron Taylor-Johnson, Ansel Elgort i Austin Butler. Znany z „Whiplash” Teller był jednym kandydatów do roli Sebastiana z „La La Land”, a w ostatnim programie „Popcorn with Peter Travers” udowodnił, że ma talent wokalny. Harry Styles na pewno podołałby wyzwaniu, ale młody Brytyjczyk dopiero stawia pierwsze kroki na wielkim ekranie (niedawno zadebiutował w „Dunkierce” Christophera Nolana). Aaron Taylor-Johnson ma doświadczenie w graniu znanych muzyków, jako że wcielił się już w rolę legendarnego Beatlesa w filmie „John Lennon. Chłopak znikąd”. Ansel Elgort od pewnego czasu łączy karierę filmową z muzyczną, ma na swoim koncie kilka autorskich singli, a wedle najnowszych doniesie pojawi się również w remake’u musicalu „West Side Story”. Austin Butler, wieloletni partner Vanessy Hudgens, pojawił się w kilku produkcjach serialowych, potrafi też grać na pianinie, gitarze i skrzypcach. A śpiewał m.in. podczas gościnnych występów w serialu „iCarly”. 

Ostateczna decyzja ma zapaść w najbliższych tygodniach. Zdjęcia do filmu ruszą na jesieni. Data premiery nie jest jeszcze znana. 

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij