Znaleziono 0 artykułów
22.02.2021

To koniec Daft Punk

22.02.2021
Daft Punk w 2013 roku / Fot. Getty Images

Po 28 latach współpracy legendarny francuski duet kończy współpracę. Muzycy ogłosili swoją decyzję kilkuminutowym filmem zatytułowanym „Epilogue”.

Pierwsze miesiące 2021 roku upływają pod znakiem rozstań. W weekend ujawniono, że Kim Kardashian i Kanye West rozwodzą się po prawie siedmiu latach małżeństwa. Teraz internetem wstrząsnęła informacja, że legendarny duet Daft Punk kończy współpracę.

Guy-Manuel de Homem-Christo i Thomas Bangalter rozpoczęli współpracę w 1993 roku. Na przełomie mileniów byli już jednymi z najważniejszych twórców i innowatorów muzyki elektronicznej. W tym czasie również zaczęli nosić ikoniczne kostiumy robotów, które stały się ich znakiem rozpoznawczym. Przez blisko trzy dekady rewolucjonizowali scenę elektro, pozostając jednocześnie poza showbiznesem – muzycy nie rozmawiali o życiu prywatnym, nie pokazywali twarzy, a wywiady udzielali jedynie wybranym.

 

Albumy „Homework”, „Discovery” i „Humans After All” na stałe wpisały się do kanonu, zapewniając Daft Punk wszystkie najważniejsze branżowe nagrody, w tym sześć statuetek Grammy. Duet występował na największych festiwalach muzycznych na świecie i pracował z takimi artystami jak Pharrell Williams, Kanye West i The Weeknd.

Daft Punk uchodzi nie tylko za ikony muzyki, ale również mody. Muzycy byli bohaterami kampanii Saint Laurent, a także wystąpili również na łamach amerykańskiego „Vogue’a” w towarzystwie Karlie Kloss. Za każdym razem w obowiązkowych maskach robotów i nienagannych garniturach.

Po 28 latach współpracy francuski duet ogłosił zakończenie współpracy, publikując na swoich mediach społecznościowych ośmiominutowy klip zatytułowany „Epilogue”. Jest to fragment pełnometrażowego filmu muzyków „Electroma” z 2006 roku, którego premiera odbyła się na festiwalu w Cannes. Informację o rozstaniu potwierdził również zespół artystów. Powodów nie ujawniono.

Dla fanów Daft Punk, a także wszystkich miłośników muzyki jest to koniec pewnej epoki.

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Sztuka
  3. To koniec Daft Punk
Proszę czekać..
Zamknij