Znaleziono 0 artykułów
26.05.2023

Małgorzata Szumowska w kreacji Magdy Butrym na festiwalu w Cannes

26.05.2023
Małgorzata Szumowska na nowojorskiej premierze „Infinity Storm” w komplecie od Magdy Butrym.
Fot. Getty Images

Festiwal filmowy w Cannes to święto nie tylko kina, ale i mody. Małgorzata Szumowska celebrowała je więc w wyjątkowym stylu – eleganckiej czarnej sukience projektu Magdy Butrym.

Festiwal filmowy w Cannes, jako jeden z najbardziej prestiżowych, wiążę się z odpowiednim dress code’em. Międzynarodowe gwiazdy błyszczą w eleganckich kreacjach największych domów mody zarówno na czerwonym dywanie, jak i na galach organizowanych w ramach wydarzenia. Jedną z nich była Małgorzata Szumowska, która w Cannes pojawiła się na zaproszenie BMW, patrona Festiwalu Filmowego w Cannes. Na tę okazję reżyserka wybrała suknię projektu Magdy Butrym.

Małgorzata Szumowska w sukience Magdy Butrym w Cannes

Reżyserka na jeden z ostatnich wieczorów francuskiego święta kina wybrała elegancką sukienkę polskiej projektantki. Klasyczną długą czarną kreację z lejącego się materiału wyróżniały rozcięcie odsłaniające nogi oraz charakterystycznym detalem dla projektów Butrym – udrapowane kwiaty. W modelu, który miała na sobie Małgorzata Szumowska, zostały upięte na linii bioder, ale kwiatowy motyw pojawia się też w biżuteryjnym chokerze. Swobodne ułożone fale, naturalny makijaż i klasyczne sandały na obcasie stworzyły minimalistyczny look idealnie oddający francuską nonszalancję, z jaką kojarzona jest Małgorzata Szumowska.

Fot. Instagram @szumowska.m

To nie pierwszy raz, gdy reżyserka na szczególne dla siebie wydarzenia wybiera kreacji Magdy Butrym, wyróżnionej ostatnio w rankingu platformy Lyst jako przełomowa marka, którą warto obserwować.

W 2022 roku na nowojorską premierę swojego filmu „Infinity Storm” Małgorzata Szumowska założyła unisexowy komplet Butrym, w którym główną rolę odgrywała czarna marynarka w smokingowym stylu, a podczas zeszłorocznego festiwalu w Cannes pojawiła się w czarnej bluzce i długiej spódnicy od projektantki.

Projekty Butrym doceniają też inne gwiazdy światowego formatu – Lada Gaga, Jennifer Lopez, Hailey Bieber, Naomi Watts, Olivia Wilde, Jennifer Lawrence czy Kim Cattrall.

Fot. Instagram @szumowska.m
Katarzyna Mizera
Proszę czekać..
Zamknij