Znaleziono 0 artykułów
15.01.2020

Meghan Markle pokazała się publicznie

15.01.2020
(Fot. Getty Images)

Królowa Elżbieta II w oficjalnym oświadczeniu zgodziła się na przeprowadzkę pary książęcej do Kanady. Nic już nie stoi na przeszkodzie, żeby Meghan kontynuowała działalność charytatywną na własnych zasadach. Właśnie wzięła udział w spotkaniu w centrum dla kobiet w Vancouver.

W ostatnich dniach brytyjska rodzina królewska przeżyła wstrząs. Po kilkutygodniowym urlopie od oficjalnych obowiązków, który spędzili w Kanadzie, Meghan i Harry pokazali się w Londynie. Tylko po to, by chwilę później ogłosić, że nie mają już zamiaru uczestnić w publicznym życiu Windsorów. W oświadczeniu pisali, że chcieliby wychować syna Archiego po obu stronach Atlantyku, zawalczyć o niezależność finansową i działać charytatywnie na własną rękę. 

Ta bezprecedensowa decyzja zaskoczyła Elżbietę II i całą rodzinę królewską. Królowa zwołała spotkanie kryzysowe, podczas którego Harry, William i ich ojciec, Książę Karol, mieli wypracować procedury postępowania. Meghan nie wzięła udziału w negocjacjach, jako że wróciła już do Kanady do Archiego.

Ostatecznie ustalono, że w „okresie przejściowym” Susseksowie będą mieszkać na zmianę w Anglii i w Kanadzie, ale docelowo przeprowadzą się za ocean.

Zgodnie z pierwotnymi założeniami, Meghan i Harry będą kontynuować swoją działalność charytatywną. Meghan dowiodła swojego zaangażowania, pokazując się wczoraj w Women's Center w Vancouver. Spotkała się tam z kobietami, żeby porozmawiać o ich sytuacji w lokalnej społeczności. Centrum pomaga 500 kobietom i dzieciom dziennie, zapewniając im niezbędne do życia rzeczy. Sprawy kobiet były księżnej zawsze szczególnie bliskie, nie dziwi więc, że właśnie taką inicjatywę wybrała na swoje pierwsze działanie poza ramami rodziny królewskiej. 

W poście zamieszczonym na Facebooku przedstawicielki Women's Center napisały: „Zobaczcie, kto wpadł do nas dzisiaj na herbatę...”.

Look who we had tea with today! The Duchess of Sussex, Meghan Markle, visited us today to discuss issues affecting women in the community. 💜

Posted by Downtown Eastside Women's Centre on Tuesday, January 14, 2020

 

Podczas gdy Meghan zadomowiła się już ponownie w Kanadzie (w Vancouver kręciła swój serial „W garniturach”), Harry pozostał jeszcze w Wielkiej Brytanii. W czwartek poprowadzi losowanie drużyn do rozgrywek Rugby League World Cup 2021.

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij