Znaleziono 0 artykułów
17.05.2023

Meghan Markle wraca do ulubionego fasonu sprzed lat

17.05.2023
Księżna Sussex (Fot. Getty Images)

Dwa tygodnie po państwowych uroczystościach koronacyjnych w Wielkiej Brytanii, w Nowym Jorku to Meghan Markle przywdziewa królewskie złoto. W dopasowanej sukience z lśniącego żakardu księżna Sussex wystąpiła podczas 50. gali rozdania nagród Women of Vision Awards 2023, w trakcie której uhonorowano jej wkład w globalne wzmacnianie pozycji kobiet i dziewcząt. W Ziegfeld Ballroom na Manhattanie aktorce towarzyszył mąż, książę Harry.

Nigdy nie jest za późno, by zacząć [walczyć o lepsze jutro – przy. red.]. Możesz być narratorką własnego życia. Jest jeszcze tyle do zrobienia – mówiła gościni honorowa 50. gali Women of Vision Awards 2023 Meghan Markle, odbierając wyróżnienie za „rzecznictwo na rzecz kobiet i dziewcząt” z rąk współzałożycielki feministycznej organizacji charytatywnej Ms. Foundation Glorii Steinem. – Organizacje skupione wokół działalności „Ms.” pozwoliły mi zrozumieć, że jedną z moich najważniejszych misji jest opowiadanie się po stronie tych, którzy czują się niesłyszani, sprzeciwianie się niesprawiedliwościom, stanie na straży prawdy – kontynuowała.

Otrzymując nagrodę „Kobiety Przyszłości” księżna Sussex dołączyła do lukratywnego grona byłych zwyciężczyń, w którym znalazły się m.in. polityczka Hilary Clinton czy producentka i scenarzystka Ava DuVernay oraz tegoroczne wygrane: założycielka Black Voters Matter LaToshy Brown, współorganizatorka Dr Shalon’s Maternal Action Project Wanda Irving i liderka ruchu na rzecz sprawiedliwości reprodukcyjnej Kimberly Inez McGuire.

Książę Harry i Meghan Markle (Fot. Getty Images)

Księżna i książę Sussex na gali Women of Vision Awards 2023

Podczas uroczystego wieczoru Meghan wystąpiła w bogato zdobionej sukni o dopasowanym kroju od Johanny Ortiz. Kolumnową sylwetkę kreacji i jej koktajlowy charakter przełamywało zmyślne rozcięcie z przodu.

Odwołując się do elementarza stylu księżnej z ostatnich lat, modowy wybór Markle można było więc uznać za zerwanie z dotychczasowym dress codem skoncentrowanym wokół minimalistycznych fasonów, stonowanych beży i szlachetnych zieleni. Ale patrząc szerzej – na stylizacje z trwania jej aktorskiej kariery – nie może umknąć uwadze znajomy krój oraz prostota w kwestii doboru dodatków (tu czarne sandałki Toma Forda, kolczyki koła J. Crew, brylantowa bransoleta i cytrynowa kopertówka Caroliny Herrery). Stylistyczną nowość stanowiła więc wyłącznie wyrazista tkanina sukienki – żakard mieniący się wszystkimi odcieniami złota. Towarzyszący Markle Harry postawił z kolei na klasykę gatunku – granatowy garnitur, białą koszulę i krawat w książęcym błękicie.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij