Znaleziono 0 artykułów
17.09.2022

Najpiękniejsze stylizacje Meghan Markle w duchu zrównoważonej mody

17.09.2022
Fot. Getty Images

Od Stelli McCartney i Gabrieli Hearst po mniej znane marki, takie jak Outland Denim i Maggie Marilyn – Meghan Markle jest od dawna zwolenniczką zrównoważonej mody. Nawet na pierwsze publiczne wystąpienie z księciem Harrym, podczas Invictus Games w Toronto w 2017 roku, księżna Sussex wybrała projekt marki znanej z troski o środowisko. 

Białą koszulę (trafnie nazwaną „The Husband Shirt”), którą Meghan Markle miała na sobie podczas Invictus Games w 2017 roku, zaprojektowała jej przyjaciółka, Misha Nonoo, której marka korzysta z materiałów przyjaznych dla środowiska i szyje wyłącznie na zamówienie. Od tamtej pory księżna zakładała ubrania wielu innych etycznych marek, w tym jej ulubionych Everlane i Cuyana, a także vintage. Meghan nosiła kilka archiwalnych projektów z oferty sklepu William Vintage, w tym sukienkę Dior z lat 50., którą założyła na chrzciny Leny Tindall w 2019 roku.

Poniżej przedstawiamy 14 stylizacji księżnej Sussex, którymi wspierała zrównoważoną modę.

Another Tomorrow

Księżna Sussex w czerwonej stylizacji od etycznej marki Another Tomorrow. (Fot. Getty Images)

Na wrześniowe spotkanie na One Young World Summit w Manchesterze Meghan wybrała czerwoną kreację od Another Tomorrow. Nowojorska marka założona przez Vanessę Barboni Hallik w 2020 roku stara się wykorzystywać materiały pochodzące ze zrównoważonych źródeł, takie jak kaszmir z recyklingu i wiskoza z certyfikatem FSC, a także zapewniać wszystkim pracownikom w całym łańcuchu dostaw wynagrodzenie na poziomie zapewniającym godne życie.

Chloé 

Podczas kwietniowej wizyty w Amsterdamie w organizacji non profit Project Fearless Meghan wybrała piaskową marynarkę Chloé. Marka ta na początku 2022 roku postawiła sobie cel, że do 2025 roku 90 proc. materiałów, których użyje w swoich kolekcjach, będzie o zmniejszonym wpływie na środowisko. To trafny wybór dla Meghan, która jest również fanką dyrektor kreatywnej Gabrieli Hearst.

Everlane 

Meghan w czarnym kombinezonie Everlane w RPA w 2019 roku. (Fot. Getty Images)

Kalifornijska firma Everlane – która ma na celu uczynienie ekologicznej mody bardziej dostępną dla kupujących – jest uwielbiana przez Meghan od dawna. Przez lata księżna nosiła wiele ubrań tej marki, od dżinsów po dzianiny. Podczas wizyty w RPA w 2019 roku wybrała czarny kombinezon, który po raz pierwszy założyła w tym samym roku podczas pracy za kulisami przy wrześniowym wydaniu brytyjskiego „Vogue’a”, którego hasło przewodnie brzmiało „Forces for Change”.

Cuyana

Księżna z sadle bag na łańcuszku marki Cuyana podczas pobytu w Australii w 2018 roku. (Fot. Getty Images)

Kolejnym wyborem księżnej jest marka Cuyana z Los Angeles, która specjalizuje się w ponadczasowych projektach wykonanych przy użyciu materiałów przyjaznych dla środowiska. Meghan została sfotografowana z minitorebką na łańcuszku podczas pobytu w Australii w 2018 roku, a jest także fanką dzianin tej marki i klasycznej torebki tote.

Gabriela Hearst

Meghan z torebką projektu Gabrieli Hearst podczas nabożeństwa z okazji Dnia Wspólnoty Narodów w opactwie westminsterskim w 2020 roku. (Fot. Getty Images)

Księżna jest jedną z najbardziej znanych fanek akcesoriów Gabrieli Hearst. Na wizytę w Sussex w październiku 2018 roku wybrała satynowy szmaragdowy model Demi, wcześniej stawiając na model Nina podczas wizyty w Birkenhead w styczniu tego samego roku. Meghan ponownie pokazała się z torebką Demi na nabożeństwie z okazji Dnia Wspólnoty Narodów w opactwie westminsterskim w 2020 roku. Założona w 2015 roku marka chce wyeliminować użycie materiałów pierwotnych z łańcucha dostaw do końca 2022 roku.

Veja 

W trampkach marki Veja w Sydney z księciem Harrym w 2018 roku. (Fot. Getty Images)

Francuska marka sneakersów Veja – która weszła na rynek w 2004 roku z misją zaoferowania konsumentom pełnej przejrzystości, jeśli chodzi o jej łańcuch dostaw – już osiągnęła status kultowej. Podczas imprezy żeglarskiej w Sydney w październiku 2018 roku księżna Sussex postawiła na model Esplar, nazwany po brazylijskiej organizacji pozarządowej, która wspiera hodowców bawełny.

Outland Denim

Meghan wybrała dżinsy marki Outland Denim podczas pobytu w Dubbo w Australii w 2018 roku. (Fot. Getty Images)

Tak zwany efekt Meghan nabrał pełnej mocy, po tym jak księżna założyła dżinsy Harriet z wysokim stanem od Outland Denim nie tylko raz, ale pięć razy podczas swojej pierwszej zamorskiej wizyty w 2018 roku. Australijska marka, która wykorzystuje etycznie pozyskiwane materiały i zatrudnia w Kambodży kobiety, którym grozi popadnięcie w ubóstwo, ujawniła, że była w stanie zatrudnić 46 kolejnych szwaczek, po tym jak sprzedaż wzrosła o 640 proc. dzięki poparciu rodziny królewskiej.

Kimai 

W biżuterii marki Kimai podczas wizyty w londyńskiej organizacji charytatywnej Smart Works w 2019 roku. (Fot. Getty Images)

Diamenty laboratoryjne zmieniają oblicze przemysłu jubilerskiego, oferując bardziej zrównoważoną alternatywę dla tradycyjnie wydobywanych kamieni. Księżna od dawna promuje ten trend. Kolczyki Felicity brytyjskiej marki Kimai z syntetycznymi diamentami osadzonymi w etycznie pozyskiwanym złocie założyła podczas wizyty w organizacji charytatywnej Smart Works w Londynie w styczniu 2019 roku.

Maggie Marilyn

W białej sukience o fasonie marynarki autorstwa Maggie Marilyn w Wellington w Nowej Zelandii w 2018 roku. (Fot. Getty Images)

Księżna Sussex chętnie wspiera lokalnych projektantów, co udowodniła podczas pierwszej królewskiej podroży. Na przyjęcie w Wellington w 2018 roku wybrała białą sukienkę o fasonie marynarki przyjaznej środowisku nowozelandzkiej marki Maggie Marilyn. Założona przez młodą projektantkę Maggie Hewitt w 2016 roku, stawia sobie za punkt honoru oferowanie przejrzystości w całym swoim łańcuchu dostaw, płacenie pracownikom godnej pensji i używanie przyjaznych dla środowiska tkanin.

Rothy’s

Księżna w płaskich czółenkach marki Rothy’s razem z Harrym na plaży w Australii w 2018 roku. (Fot. Getty Images)

Po raz kolejny księżna postawiła na zrównoważoną modę, wybierając parę płaskich czółenek marki Rothy’s założonej w 2016 roku, podczas wizyty na plaży w Melbourne w październiku 2018 roku. Model Point jest wykonany w całości z przetworzonych plastikowych butelek, podczas gdy wkładki powstały z pianki, która została przetworzona ze starych butów.

Bar Jewellery

Meghan w Birkenhead z bransoletką firmy Bar Jewellery w 2019 roku. (Fot. Getty Images)

Księżna pokazała pozłacaną bransoletkę Wide Ripple Bracelet od wschodzącej brytyjskiej marki Bar Jewellery, która do swoich projektów wykorzystuje metal z recyklingu, podczas wizyty w Birkenhead w styczniu 2019 roku. Marka założona przez projektantkę Sophie Mckay (która wcześniej pracowała dla luksusowych marek, w tym Toma Forda i Versace) skupia się na etycznych i zrównoważonych praktykach, a kolekcja jest ręcznie wykonywana w Londynie.

William Vintage 

Księżna w płaszczu z lat 60. pochodzącym z butiku William Vintage w Bristolu w 2019 roku. (Fot. Getty Images)

Na zaręczyny w Bristolu w lutym 2019 roku Meghan wybrała płaszcz z lat 60. z William Vintage (który niestety zamknął się podczas pandemii). To niejedyny archiwalny płaszcz, który pojawił się w jej garderobie. Na swój baby shower w Nowym Jorku w tym samym miesiącu księżna postawiła również na płaszcz z lat 60. – autorstwa Courrèges.

Misha Nonoo 

W koszuli „The Husband Shirt” Mishy Nonoo w Toronto w 2017 roku. Fot. Getty Images

Na swoje pierwsze publiczne wystąpienie z księciem Harrym podczas Invictus Games w Toronto w 2017 roku księżna wybrała koszulę nazwaną „The Husband Shirt”, zaprojektowaną przez jej przyjaciółkę Mishę Nonoo. Z kolei napremierę swojej książki kucharskiej „Together” w 2018 roku postawiła na plisowaną spódnicę tej samej marki.

Stella McCartney 

Meghan w granatowej sukience z peleryną autorstwa Stelli McCartney na koncercie urodzinowym królowej w 2018 roku. (Fot. Getty Images)

W czasie gdy była pełnoprawnym członkiem rodziny królewskiej, Meghan często na oficjalne spotkania wybierała projekty Stelli McCartney (która oczywiście zaprojektowała jej suknię ślubną). Księżna założyła granatową sukienkę z peleryną projektu Stelli McCartney, która słynie ze zrównoważonego podejścia do mody, na koncert urodzinowy królowej w 2018 roku, a także czarny płaszcz z paskiem na nabożeństwo z okazji Dnia Pamięci w 2019 roku.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Emily Chan
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Najpiękniejsze stylizacje Meghan Markle w duchu zrównoważonej mody
Proszę czekać..
Zamknij