Znaleziono 0 artykułów
11.02.2024

Duet Proenza Schouler potwierdza, że czerwone dodatki będą przebojem kolejnej jesieni

11.02.2024
Fot. Hunter Abrams

Z ulotnego trendu „pop of red” staje się powoli trwałym motywem w modzie. Pojedyncze akcenty w czerwieni, szczególnie na dodatkach, najpierw zyskały popularność w sezonie jesień-zima 2023, później zadomowiły się na wiosenno-letnich wybiegach. Zdaniem duetu z Proenzy Schouler, nosić będziemy je także po tegorocznych wakacjach. Czerwonymi butami i torebkami projektanci urozmaicili minimalistyczne ubrania w czerni, bieli i kości słoniowej, podkreślając ich bezbłędną konstrukcję.

Za kulisami pokazu na jesień-zimę 2024 projektanci Proenzy Schouler nie mówili o dyskretnym luksusie, choć znajdą się pewnie tacy, którzy ich kolekcję zaklasyfikują właśnie do tej estetyki. Opowiadali o ciszy, intymności, komforcie, jakich poszukiwali w modzie w tym sezonie.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Swe projekty uczynili więc skrajnie minimalistycznymi. Pozbawili zbędnych ozdobników i niepotrzebnych detali tak, by na pierwszy plan wysunęła się niemalże ascetyczna, ale bezbłędna konstrukcja, która niektórym lookom pozwalała miło otulać sylwetkę, a innym nadawała architektonicznego charakteru.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

W kolekcji Proenza Schouler na jesień 2024 czerwone dodatki urozmaiciły minimalistyczne stylizacje

Minimalistyczne ubrania stały się dynamiczne dzięki czerwonymi akcesoriom. Modny w tym sezonie trik pop of red będzie też ważnym trendem na kolejną jesień i zimę. I tu projektanci nie silili się na przekombinowane formy. Buty miały fason mokasynów albo sandałków z cienkich paseczków i na obcasie typu kaczuszka, a z torebek – gładkich i pozbawionych loga, bo nawet z niego duet zrezygnował w tym sezonie – wyróżniały się kopertówki i modele o cylindrycznym kształcie. Pokazy amerykańskiej marki (ten z pierwszego rzędu oglądali m.in. Anna Wintour i Marc Jacobs, który swoją kolekcję na jesień 2024 zaprezentował poza oficjalnym kalendarzem tygodnia mody) są za każdym razem nie tylko dowodem niezwykłego kunsztu jej założycieli, ale i dostarczają wielu stylizacyjnych inspiracji. Patrząc na ten, wiemy już, że przyszłą jesień spędzimy w płaszczach inspirowanymi bosmankami z lat 90. i cienkich sukienkach maksi noszonych solo lub w duecie z legginsami.

 

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij