Znaleziono 0 artykułów
10.09.2023

Jej wysokość czerwień. Ubrania i dodatki w najmodniejszym kolorze jesieni 2023

10.09.2023
The Row / Fot. materiały prasowe

Wkrótce po zakończeniu tygodni mody na jesień-zimę 2023 w marcu tego roku czerwień okrzyknięto nowym różem. Do czerwoności rozpaliły się wybiegi w Nowym Jorku i Mediolanie, projektanci z Londynu i Paryża także zaprezentowali pomysły na wykorzystanie tego klasycznego koloru. W ich najnowszych kolekcjach czerwone są więc pojedyncze akcenty i total looki, okrycia wierzchnie i garnitury, sukienki i koszule, najbardziej pożądane torebki i najpiękniejsze buty.

Klapki na obcasie Jacquemusa: Inspirowane baletem

Buty Jacquemus (Fot. materiały prasowe)

Czerwone buty tej jesieni będą nie tylko doskonałym rozwiązaniem dla dopiero oswajających się z kolorem, lecz także dla największych trendsetterek – już teraz wymienia się je bowiem wśród największych przebojów sezonu. W swych kolekcjach mają je chociażby Magda Butrym i Ferragamo, a także Jacquemus, który w linii „Le Chouchou” proponuje oryginalne klapki na szpilce o fasonach inspirowanych obuwiem baletnic.

Torebka Gucci: Powrót ikony

Torebka Gucci (Fot. materiały prasowe)

Model wywołał zamieszanie, odkąd pokazano go na wybiegu w Mediolanie w lutym tego roku. W kolekcji, którą po odejściu Alessandra Michelego stworzył zespół projektantów marki, znalazło się sporo odwołań do jej przeszłości – szczególnie do lat 90. XX wieku i początku lat 2000. Model Horsebit 1955 na łańcuszku stworzył dla Gucci Tom Ford – zaprezentował go w kolekcjach na jesień-zimę 2003-2004 oraz wiosnę-lato 2004. Podobnie jak wtedy, także i teraz torebka ta jest przedmiotem największego pożądania.

Sukienka Magdy Butrym: Usłana różami

Sukienka Magda Butrym (fot. materiały prasowe)

Czerwieni nie zabrakło także w kolekcjach Magdy Butrym Pre-Fall 2023 oraz na sezon jesień-zima 2023. Czerwone ubrania i dodatki projektantka uzupełniła także o swój ulubiony motyw róży. Zdobi dopasowane, wiązane na karku topy, spodnie o fasonie legginsów, klapki na obcasie oraz sukienki. Tę zdążyła mieć już na sobie Hailey Bieber.

Marynarka Prady: W duecie lub solo

Marynarka Prada (Fot. materiały prasowe)

Szałowi czerwieni uległa nawet Miuccia Prada. Włoska projektantka nie tylko włączyła ją do stworzonej wspólnie z Rafem Simonsem kolekcji na jesień-zimę 2023, ale na pokaz w Mediolanie wybrała dla siebie czerwony total look. Publiczności ukłoniła się w bordowych cygaretkach i swetrze utrzymanym w krwistym odcieniu. Skórzana marynarka o przedłużonym fasonie była na wybiegu częścią bardzo stylowej garsonki, ale równie duże wrażenie robi solo.

Sukienka Mango: Na wielkie wyjścia

Sukienka Mango (Fot. materiały prasowe)

Zanim modą zawładnęło „Valentino pink”, włoska marka założona przez Valentino Garavaniego utożsamiana była właśnie z czerwienią. Na prostą, elegancką suknię bez ramiączek z limitowanej kolekcji Mango można więc patrzeć jak na subtelne nawiązanie do tamtych czasów. Jest minimalistyczna i efektowna jednocześnie, więc doskonale sprawdzi się podczas wieczornych imprez i kolacji.

Torebka Ferragamo: Klasyka w nowoczesnym wydaniu

Torebka Ferragamo (Fot. materiały prasowe)

Z włoskiego dziedzictwa czerpie także Maximilian Davis, który przewodzi kreatywnie marce Ferragamo. Po ciepło przyjętym debiucie kolekcją na wiosnę-lato 2023 projekty Brytyjczyka na jesień-zimę 2023 umocniły jego pozycję jako jednego z najzdolniejszych wizjonerów młodego pokolenia. Davis – oprócz talentu do efektownego ready-to-wear – ma też rękę do dodatków. Czerwona torebka ze srebrnymi okuciami już teraz cieszy się sympatią wśród najbardziej wpływowych kobiet w branży.

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij