Znaleziono 0 artykułów
13.11.2018

Muzealna podróż marki Swatch

13.11.2018
Kolekcja Swatch x Thyssen (Fot. Materiały prasowe)

Zegarki jak dzieła sztuki! Marka Swatch po udanej współpracy z amsterdamskim Rijksmuseum tym razem zaprasza fanów czasomierzy w inspirującą podróż do Madrytu.

Pół roku temu szwajcarska marka Swatch wypuściła na rynek kolekcję inspirowaną zbiorami jednego z najsłynniejszych muzeów świata. Carla Giornadettiego, dyrektora kreatywnego marki, do stworzenia trzech modeli zegarków zainspirowały wtedy trzy dzieła sztuki z Rijksmuseum w Amsterdamie, a dokładniej Ewa z obrazu „Upadek człowieka” Cornelisa van Haarlema, fajerwerki z obrazu „Spektakl ze statkiem z fajerwerkami i kolumny Herkulesa” Jacoba Neefsa oraz  szkatułka pokryta jedwabiem.

Tym razem w artystyczną podróż Swatch i Carlo zabierają nas do madryckiego muzeum Thyssen-Bornemisza, proponując trzy dzieła sztuki, które możemy nosić na nadgarstku.

Zegarek Gracious Bouquet jest inspirowany obrazem „Chiński wazon z kwiatami, muszlami i owadami” Balthasara van der Asta z XVII wieku. Holender był mistrzem malowania kwiatów i to właśnie różnokolorowe kwiaty w wazie, w tym słynny niebieski iris z neonową linią wokół, kontrastują z elegancką czernią w tym modelu.

Zegarek Gracious Bouquet  (Fot. Materiały prasowe)

Kolejna propozycja to zegarek Sleepy Garden, który przenosi nas do wnętrza obrazu Franza Marca z 1912 roku. „Sen” powstał przy użyciu niezwykłej palety kolorów i odcieni, którym artysta zawsze nadawał symboliczne znaczenie. Znajdziemy je również na modelu oferowanym przez markę Swatch.

Zegarek Sleepy Garden (Fot. Materiały prasowe)

Ostatni z zegarków to hołd złożony jednemu z najbardziej znanych artystów XX wieku. Awangardowa twórczość Pieta Mondriana po dziś dzień inspiruje nie tylko innych malarzy, ale również projektantów mody. Zegarek The Red Shiny Line osnuty na motywach arcydzieła „New York City, 3”, wykorzystuje tak dobrze znane z twórczości Mondriana żółte, czerwone i niebieskie linie.

Zegarek The Red Shiny Line (Fot. Materiały prasowe)

 

Katarzyna Pietrewicz
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Muzealna podróż marki Swatch
Proszę czekać..
Zamknij