Znaleziono 0 artykułów
14.06.2020

Najciekawsze premiery czerwca na HBO GO

14.06.2020

 

Kadr serialu „W domu” (Fot. Materiały prasowe HBO)

Podróż do Ameryki lat 30. albo kryminalnego półświatka RPA. Wciągające dokumenty, które zmieniają spojrzenie na Hollywood i zawody kolarskie. A także kinowe hity dla całej rodziny. Sprawdzamy, co w czerwcu proponuje HBO GO.

„Perry Mason” (premiera 22 czerwca)

 

Czteroodcinkowy serial przenosi nas do tętniącego życiem Los Angeles lat 30. XX w. W dobie ogólnoświatowego kryzysu Miasto Aniołów wydaje się kwitnąć – rozwija się film dźwiękowy i odbywa się olimpiada, ale jak się przekonamy, Fabryka Snów ma też swoją ciemną stronę. Tytułowy Perry Mason to słynny obrońca w sprawach karnych, bohater serii powieści autorstwa Erle’a Stanleya Gardnera. Tym razem zmierzy się z tajemnicą pewnego porwania, a rozwiązując zagadkę „najsłynniejszej sprawy sądowej” swojej dekady, ujawni prawdziwe oblicze miasta.

„Mogę cię zniszczyć” ( premiera 8 czerwca)

 

 

Serial to dzieło Michaeli Coel, która wciela się w rolę głównej bohaterki, ale też reżyseruje, pisze scenariusz i pełni funkcję producentki wykonawczej. Historia opowiedziana w 12 półgodzinnych odcinkach śledzi losy autorki, która uznana za głos swojego pokolenia, zbiera materiał do książki i rozwija błyskotliwą karierę. Jej życie zmienia jedno wydarzenie – napaść seksualna. Od tego momentu zaczyna zaglądać w głąb siebie, przewartościowując dawne przyzwyczajenie. „Mogę cię zniszczyć” jest  koprodukcją HBO i BBC.

„W domu” ( 6 czerwca)

Kadr serialu „W domu” (Fot. Materiały prasowe HBO)

Serial czasu pandemii – pięciu reżyserów zostało zaproszonych do eksperymentu hiszpańskiego HBO. Każdy z nich miał stworzyć własną opowieść zrealizowaną w czasie przymusowej izolacji. Materiał, który nakręcili przy pomocy telefonów komórkowych we własnych domach, choć pozornie dotyczy codzienności, stawia filozoficzne pytania o tożsamość i cele, jakie przyświecają nam w życiu.

„Tropiciele” (premiera 6 czerwca)

 

Międzynarodowy terroryzm, przemyt diamentów i zorganizowana przestępczość budują dynamiczną narrację serialu. Atutem jest też osadzenie akcji w RPA, gdzie w całości powstał materiał filmowy. Przemoc, rozlew krwi i gwałtowne zwroty akcji sprawiają, że producenci nadali produkcji nietypową etykietę: „thriller akcji”.

„Pollywood ” (premiera: 14 czerwca)

Kadr serialu „Pollywood” (Fot. Materiały prasowe HBO)

Paweł Ferdek odbywa podróż do Ameryki i bada realia powstania Hollywood. Przemysł filmowy założony w czasach wielkiej emigracji zasilali przybysze z Europy, uciekający przed biedą i przemocą emigranci z Włoch, Szwecji, Irlandii … i Polski. I nie była to tylko Pola Negri. W dokumencie poznajemy losy Polaków w Fabryce Snów.

„Święty wyścig” (premiera: 25 czerwca)

Kadr serialu „Święty wyścig” (Fot. Materiały prasowe HBO)

Tour de France to nie tylko ważne wydarzenie kolarskie, lecz także stały punkt wakacji wielu Francuzów. Dokument przybliża fenomen par w średnim wieku, które co roku śledzą wyścig, traktując go jako wspólny rytuał.

„Gdzie jesteś, Bernadette?” (premiera: 21 czerwca)

 

To film dla wielbicieli Cate Blanchett, która wciela się w główną rolę. Matka, żona, ekscentryczka z ciętym językiem pewnego dnia znika, a jej brak wcale nie wywołuje katastrofy. Gdy Bee, nastoletnia córka, rozpoczyna poszukiwania, odkrywa zaskakujące fakty z życia matki i jej prawdziwą osobowość.

„Czarownica 2” (Premiera 1 czerwca)

 

W tytułowej roli w alternatywnej wersji bajki o śpiącej królewnie podziwialiśmy Angeliną Jolie, a w rolę jej córki chrzestnej Aurory wcieliła się Elle Fanning. „Czarownica 2” to kontynuacja tego hitu kinowego z gwiazdorską obsadą. Tym razem Aurora zostanie wystawiona na próbę.

 

 

 

 

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij