Znaleziono 0 artykułów
27.05.2021

„Przyjaciele: Spotkanie po latach”: Najlepsze momenty

27.05.2021
(Fot. materiały prasowe)

Na HBO GO można już oglądać odcinek specjalny kultowej komedii. Kilkanaście lat po finale ostatniego sezonu szóstka z Nowego Jorku powróciła. Kto jeszcze pojawił się w programie? Jakie sekrety zdradzili członkowie obsady? Czy powstanie filmowa kontynuacja „Przyjaciół”?

Wzruszające przywitanie obsady

Odcinek specjalny „Przyjaciele: Spotkanie po latach” zaczął się dokładnie tam, gdzie zakończył się finał dziesiątego sezonu – w mieszkaniu Moniki i Chandlera. Do studia po kolei weszli odtwórcy głównych ról – David Schwimmer, Lisa Kudrow, Jennifer Aniston, Matt LeBlanc, Courteney Cox i Matthew Perry. Padli sobie w objęcia jak starzy przyjaciele. Trudno nie zapłakać razem z nimi na widok fioletowych drzwi Moniki, skórzanych foteli u Chandlera i Joey’ego, czy musztardowej kanapy w Central Perku.

Nowa-stara czołówka

W czołówce ponownie wykorzystano piosenkę The Rembrandts „I’ll Be There For You”. Obok kąpieli i tańca w fontannie, widać przebitki z odcinka specjalnego.

Quiz znajomości serialu

Członkowie obsady wzięli udział w grze, jak z 12. odcinka czwartego sezonu – „The One with the Embryos”, w którym Monica i Rachel przegrywają swoje mieszkanie. Wtedy okazało się, że Chandler i Joey lepiej znają ich przyzwyczajenia, niż one sekrety chłopaków z naprzeciwka. Tym razem aktorzy musieli sobie przypomnieć sceny ze wszystkich dziesięciu sezonów serialu, co czasami przychodziło im z trudem. 

Aktorzy czytają stare scenariusze

Jeden z najzabawniejszych dialogów w historii telewizji? W pierwszym odcinku czwartego sezonu – „The One With The Jellyfish” – Monica, Chandler i Joey zwierzali się z tego, co wydarzyło się na plaży. Ponad 20 lat później obsada ponownie odczytała fragment o poparzeniu przez meduzę. Ekspresja Moniki nie straciła nic na świeżości.

Wspomnienia fanów z całego świata

W wielowątkowym programie wystąpili także miłośnicy „Przyjaciół” z najodleglejszych zakątków świata, by opowiedzieć, jak szóstka z Nowego Jorku wpłynęła na ich życie.

Reese Witherspoon i inni goście o występie w serialu

Nie mogłam uwierzyć, że znalazłam się na planie „Przyjaciół” – mówiła w programie odtwórczyni roli Jill, rozkapryszonej młodszej siostry Rachel w „The One with Rachel's Sister” z szóstego sezonu. W odcinku specjalnym „Przyjaciele: Spotkanie po latach” nie mogło zabraknąć Toma Sellecka, który grał Richarda, drugą największą miłość Moniki, Maggie Wheeler, czyli Janice, oraz Jamesa Michaela Tylera, bohatera drugiego planu Gunthera. Członkowie obsady wspominali też najsławniejszych gości „Przyjaciół”: Brada Pitta, Julię Roberts, Seana Penna czy Bena Stillera.

David Beckham (i nie tylko!) fanem „Przyjaciół”

Obok najprzystojniejszego piłkarza świata, który przyznał, że jest pedantem jak Monica, w programie pojawili się członkowie zespołu BTS, Malala, Mindy Kaling czy Kit Harington, by opowiedzieć o ulubionych odcinkach serialu. Wysoko na liście znalazły się „The One Where No One's Ready” z trzeciego sezonu, gdy paczka wybiera się na galę do muzeum, oraz „The One with the Cop” z sezonu piątego, gdy Ross opętańczo krzyczy: „Pivot!”, próbując wnieść kanapę po schodach.

Lady Gaga śpiewa „Smelly Cat” z Lisą Kudrow

Dziękuję Phoebe za to, że dała nadzieję i siłę wszystkim artystom-dziwakom – powiedziała supergwiazda, chwytając za gitarę. Razem z Lisą Kudrow zaśpiewała piosenkę, która prawie uczyniła z Phoebe gwiazdę.

Obsada dopowiada dalsze losy bohaterów

Choć aktorzy oraz twórcy serialu – Marta Kauffman, David Crane i Kevin S. Bright – zaprzeczyli, że kiedykolwiek powstanie filmowa kontynuacja „Przyjaciół”, zdradzili, jak widzą przyszłość bohaterów. Rachel i Ross są małżeństwem, Monica i Chandler zgodnie wychowują bliźnięta, Phoebe żyje długo i szczęśliwie w domku na przedmieściach z Mike’iem, a Joey – po nieudanej karierze w Hollywood – prowadzi sklep z kanapkami na Venice Beach w Los Angeles. A dalsze losy aktorów? – Gdy któreś z nas przypadkiem spotyka innego członka obsady na imprezie, jesteśmy w stanie przegadać całą noc. Wszyscy inni przestają istnieć – mówi Matthew Perry, potwierdzając siłę przyjaźni między ekranowymi przyjaciółmi.

Jennifer Aniston i David Schwimmer opowiadają o łączącym ich uczuciu

Największą sensację twórcy odcinka specjalnego zostawili na koniec. Okazuje się, że odtwórcy ról Rachel i Rossa mieli do siebie słabość także poza planem. – Byliśmy oboje w związkach, więc nie chcieliśmy przekroczyć granicy… Ale byłem w Jen zadurzony – wspomina Schwimmer. – Nie chciałam, żeby nasz pierwszy pocałunek wydarzył się przed kamerami, a tak się właśnie stało. Wcielając się w role Rachel i Rossa, mogliśmy wyrazić długo skrywane uczucia – dodała Aniston. Fani serialowej pary wstrzymali oddech.

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij