Znaleziono 0 artykułów
05.06.2023

Kamping w Tyrolu: Namiot przy górskim potoku

05.06.2023
Tyrol (Fot. Materiały praosowe)

Tyrol kojarzy się nartami, ale okazuje się, że latem region też jest świetnym kierunkiem wyjazdowym. Góry i lasy można poznawać w trakcie pieszych albo rowerowych wycieczek, a jeszcze pełniejszy kontakt z przyrodą zapewni nocleg na nowoczesnych kempingach.

Mogą być kameralne. Kamping Mountain Camp Pitztal to tylko 38 kamperów i przyczep kempingowych. Za to Zugspitz Resort znajduje się tuż obok czterogwiazdkowego ośrodka o tej samej nazwie, z luksusowym spa i 35 basenami, a na terenie kempingu dostępny jest park wodny o powierzchni 1500 mkw. oraz restauracja.

Mogą też zapewniać zapewniać oryginalną formę biwakowania – w Ferienparadies Natterer See Holiday znajdują się drewniane domki dla par albo ekskluzywne namioty safari dla grup 5-8 osób, w pełni wyposażone w kuchnię, prysznic i przestronny taras z grillem oraz domki na drzewie z panoramicznymi oknami.

Tyrol (Fot. Materiały praosowe)

Z kolei Gerhardhof in Wildermieming zaprasza na glamping w namiotach, wyposażonych w wygodne drewniane łóżka, luksusową pościel, sofę, stół i taras z leżakami. Jak się okazuje formuła, kempingu może być szeroka, zadowoli zarówno tych, którzy pragną uciec pod namiot z dala od cywilizacji, jak i życiowych maksymalistów, ceniących sobie relaks w blisko przyrody.

Wakacje na kempingu mogą być też ekologiczne, co potwierdza przykład kemping w Natürlich HELL, który dostał austriackie wyróżnienie Ecolabel – wykorzystuje energię słoneczną, ma zielone dachy i zabudowania o niskim zużyciu energii. Miejsce oferuje też przestronny budynek z nowoczesnymi łazienkami i zapleczem sanitarnym dla osób niepełnosprawnych, dostęp do basenów i strefy wellness.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij