Znaleziono 0 artykułów
26.09.2022

Najlepsze polskie produkcje te jesieni na Netfliksie

26.09.2022
Wielka woda (Fot. materiały prasowe)

Rok 2022 upłynął pod znakiem popularnych polskich produkcji na Netfliksie. Tylko w ostatnich miesiącach na platformę trafiły „Broad Peak”, „Gry rodzinne” i „Królowa”. A to nie koniec nowości. Oto siedem premier, na które czekamy.

Serial „Wielka woda”

Lipiec 1997 r., wielka fala powodziowa zbliża się do Wrocławia. W poszukiwaniu rozwiązania lokalne władze ściągają do miasta cenioną hydrolożkę Jaśminę Tremer (Agnieszka Żulewska). Badaczka będzie musiała poradzić sobie zarówno z nieposkromionym żywiołem, jak i biurokracją i (a jakże inaczej) własną przeszłością. „Wielką wodę” porównuje się do innego katastroficznego megahitu – „Czarnobyla”. Choć jest to bardziej kameralna produkcja, podejmuje próbę zmierzenia się z tragedią, która poruszyła całą Polskę. 

Serial „Gang Zielonej Rękawiczki”

Zuza, Kinga i Alicja (Magdalena Kuta, Małgorzata Potocka i Anna Romantowska), wprawione złodziejki, przez lata skutecznie umykały wymiarowi sprawiedliwości. Gdy ostatni skok nie idzie po ich myśli, gang postanawia ukryć się w miejscowym domu opieki. Ich energia aktywizuje mieszkańców ośrodka, a im da zupełnie nowy cel. Czarna komedia obiecuje dużo sytuacyjnego humoru, a być może również trochę namysłu nad miejscem dojrzałych kobiet w polskim społeczeństwie. 

Film „Hellhole”, premiera: 2022 rok

W odciętym od świata klasztorze zakonnicy prowadzą klinikę dla opętanych. Pewnego dnia przybywa tam młody milicjant Marek, który udając duchownego, próbuje wyjaśnić zagadkowe zniknięcie kilku dręczonych pensjonariuszy. Na miejscu natrafia na trop mrocznej intrygi knutej przez duchownych od lat. Bohater będzie musiał zapobiec ich demonicznemu planowi, jednocześnie nie zdradzając swojej prawdziwej tożsamości. „Hellhole” to nowy horror Bartosza M. Kowalskiego, twórcy serii „W lesie dziś nie zaśnie nikt”.

Film „Dzień Matki”, premiera: 2022 rok

Nina (Agnieszka Grochowska), tajna agentka NATO, jest specjalistką do najniebezpieczniejszych zadań. Gdy odkrywa, że jej syn Maks, którego przed laty porzuciła, zostaje porwany przez mafię, rusza mu na ratunek. Dla Niny to nie tylko okazja, by rozbić groźną szajkę, lecz także szansa na pogodzenie się z synem. Brzmi trochę jak kobieca wersja „Uprowadzonej”. Za kamerą „Dnia Matki” stanął Mateusz Rakowicz, reżyser dobrze przyjętego „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”. 

Serial „Brokat”, premiera: 2022 rok

W połowie lat 70., kiedy komunistyczna Polska otwiera się na Zachód, trzy kobiety świadczą usługi seksualne, aby móc cieszyć się życiem na własnych warunkach. Podczas gdy w rodzimym kinie wciąż niewiele miejsca poświęca się doświadczeniom osób pracujących seksualnie, „Brokat” obiecuje choć częściowo zapełnić tę lukę. W serialu zobaczymy, m.in. Magdalenę Popławską, Wiktorię Filus, Matyldę Giegżno, Stanisława Linowskiego i Łukasza Simlata.

Film „Noc w przedszkolu”, premiera: 2022 rok

Przedszkolna próba generalna jasełek zmienia się w sąd nad niegrzecznym pięciolatkiem, w którego obronie staje partner mamy chłopca. Początkowo wiedziony egoistycznymi pobudkami mężczyzna z biegiem czasu zaczyna dojrzewać do roli ojca. W czarnej komedii w reżyserii Rafała Skalskiego (związanego również z produkcją „Brokatu”) wystąpią Piotr Witkowski, Lena Góra, Zbigniew Zamachowski i Matylda Damięcka (w sieci znana jako ilustratorka @thegirlwhofellonearth).

Film „Jeszcze przed świętami”, premiera: 2022 rok

Grudzień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim nowa porcja gwiazdkowych produkcji, jak komedia romantyczna „Jeszcze przed świętami” stworzona przez duet Aleksandra Kułakowska i Maciej Prykowski. Kiedy w Wigilię ktoś złośliwie zamienił paczki z prezentami, trzydziestoletnia kurierka musi uratować święta mieszkańcom miasta. Na trasie spotyka wyjątkowo namolnego klienta, któremu zależy na odzyskaniu przesyłki. A to dopiero początek serii nieprzewidzianych zdarzeń, które zbliżą ich do siebie.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij