Znaleziono 0 artykułów
08.10.2020

Noc Księgarń 2020. Na żywo i w internecie

08.10.2020
Katarzyna Nosowska (Fot. materiały prasowe)

Druga edycja festiwalu literackiego Noc Księgarń potrwa od 15 do 17 października. Ponad 200 festiwalowych wydarzeń odbędzie się zarówno w księgarniach, jak i w internecie. Całość jest bezpłatna i powszechnie dostępna. Wyłącznie po zmroku!

W programie tegorocznej edycji znalazły się m.in. warsztaty edukacyjne, koncerty, wystawy, wykłady i spacery literackie. W związku z ograniczoną możliwością udziału w stacjonarnych wydarzeniach, wiele z nich odbędzie się w internecie. W sieci szukajcie transmisji spotkań autorskich, podcastów literackie, wykładów, warsztatów, konkursów, a nawet wystaw.

Plakat wydarzenia (Fot. materiały prasowe)

Festiwalowi towarzyszy druga odsłona kampanii Książka na telefon zachęcająca do robienia zakupów w lokalnych księgarniach. Nasze zakupy pomogą im przetrwać trudny czas.

Tak samo jak w ubiegłym roku na uczestników festiwalu czekają spotkania z cenionymi autorami, m.in. Katarzyną Nosowską, Zygmuntem Miłoszewskim, Jakubem Szamałkiem, Wojciechem Chmielarzem, Jakubem Małeckim, Dorotą Masłowską, Zytą Rudzką, Anetą Jadowską, Marcinem Szczygielskim, Mikołajem Grynbergiem, Danielem de Latourem, Agatą Passent czy Marcinem Świetlickim.

Dorota Masłowska (Fot. Michał Borecki)

Program został wzbogacony o blok wydarzeń o tematyce ekologicznej poświęconych Europejskiemu Zielonemu Ładowi. To spotkania z naukowcami, warsztaty ekologiczne, wystawa instrumentów z recyklingu czy koncert zespołu Czereśnie.

Literackim patronem tej edycji jest Leopold Tyrmand. Z tej okazji uczestnicy będą mogli wziąć udział w specjalnym spacerze szlakiem księgarń, które można odnaleźć w biografii i twórczości Tyrmanda. Program festiwalu otworzy spotkanie z Marcelem Woźniakiem, biografem autora.

Szczegółowy program wydarzeń Nocy Księgarń jest dostępny na stronie:  www.nocksiegarn.pl.

Informacje na temat kampanii Książka na telefon: www.ksiazkanatelefon.pl

 

 

Organizatorem projektu Noc Księgarń 2020 jest dystrybutor książek OSDW Azymut. Ogólnopolska Noc Księgarń została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

Jagoda Porębska
  1. Kultura
  2. Książki
  3. Noc Księgarń 2020. Na żywo i w internecie
Proszę czekać..
Zamknij