Znaleziono 0 artykułów
04.10.2023

Czy nowe spódniczki mini Miu Miu powtórzą sukces wiralowych modeli z 2022 roku?

04.10.2023
Fot. Acielle, Style du Monde

Choć muza Miu Miu nie jest już dziewczyną, a kobietą (w końcu marka obchodzi w tym roku 30. urodziny), nie ma zamiaru zrezygnować z noszenia ulubionych ubrań. Podobnie Miuccia Prada nie myśli o porzuceniu bliskich swemu sercu motywów. W nowej kolekcji swojego młodszego brandu rozwija ideę ubrań gotowych do noszenia, doskonale wyłapując przy tym niuanse i wyzwania codziennej garderoby. Prezentuje też nową odsłonę ultrakrótkiej miniówki. Czy model z niskim stanem i falbankami powtórzy sukces wiralowego fasonu z 2022 r.?

W notce prasowej towarzyszącej pokazowi kolekcji Miu Miu, Miuccia Prada opowiadała o używaniu ubrań do odnajdywania „radości życia”. Może właśnie dlatego zbudowała ją z elementów, które na różnych etapach życia każda z nas prawdopodobnie miała w szafie? Jej nowy uniform nie jest jednak ściśle określony – zamiast tego wyglądał jakby stworzono go w trybie ekspresowym, w szale artystycznego uniesienia i był cudownym dziełem przypadku.

Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE

W podobnym kreatywnym szale półtora roku temu powstały poszarpane mini spódniczki z niskim stanem – najbardziej wiralowy projekt mody 2022 r. i produkt, który doprowadził Miu Miu na szczyt rankingu najbardziej pożądanych marek. Skoro w nowej kolekcji Miuccia postanowiła sięgnąć po to, co znajome, nie mogło zabraknąć w niej nowej wariacji na temat tego flagowego modelu.

Nowe miniówki mają nadal bardzo niski stan (to proporcja, której Prada kurczowo trzyma się także w przypadku spódnic mini i mikro szortów typu hotpants), i stanowią wyważone połączenie sportowego stylu z frywolną i dziewczęcą estetyką, która od 1993 r. jest jednym z fundamentów marki. Mają szeroki bawełniany pas z dyskretnym logo i związywany troczkiem oraz rozszerzaną ku dołowi formę – ten efekt czasami uzyskiwany jest dzięki odpowiedniemu zagięciu tkaniny albo obszyciu jej nierównymi falbankami. Trudno się dziwić, że specjaliści już typują je na największe komercyjne przeboje wiosny, podobnie jak zamszowe kurtki, topy o fasonie tuby i ogromne torby, które na wybiegu wyróżniała nie tylko konstrukcja, ale i zawartość – do większości włożono ubrania, z niektórych wystawały też buty. Może na zmianę, może na krótką wycieczkę – Miuccia Prada wie, że jej klientki lubią być przygotowane na różne scenariusze.

Michalina Murawska
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Czy nowe spódniczki mini Miu Miu powtórzą sukces wiralowych modeli z 2022 roku?
Proszę czekać..
Zamknij