Znaleziono 0 artykułów
26.08.2021

Nowości września 2021 na Netfliksie

26.08.2021
Sex Education (Fot. materiały prasowe)

Początek sezonu jesiennego na platformie streamingowej zapowiada się przebojowo. Powrócą popularne seriale – „Dom z papieru” i „Sex Education”, zadebiutują też wysokobudżetowe filmy. Oto 10 nowości, które warto znać. 

Film „Imprezowa dusza”

premiera: 2 września 

 

Cassie (Victoria Justice) nie przepuści żadnej okazji do zabawy. Po wypadku na jednej z suto zakrapianych imprez traci życie. Dostaje od losu drugą szansę. Jeśli uda jej się naprawić błędy, które popełniła na ziemi, dostanie się do niebiańskiej strefy dla VIP-ów. Komediowa przypowieść o tym, że dobro zawsze zwycięża, a popularność nie zastąpi prawdziwej przyjaźni. W roli najlepszej koleżanki Cassie urocza Midori Francis z gwiazdkowego serialu „Dash i Lily”. 

Film „Ile warte jest ludzkie życie?”

premiera: 3 września 

20 lat po zamachach terrorystycznych na WTC Netflix pokaże film Sary Colangelo o waszyngtońskim prawniku walczącym z biurokracją, by zdobyć dla rodzin ofiar godziwe zadośćuczynienie. W rolach głównych Michael Keaton, Stanley Tucci i Amy Ryan. 

Serial „Dom z papieru”

premiera pierwszej połowy piątego sezonu: 3 września

 

Gdy serial Álexa Piny wystartował w 2017 roku, nikt nie sądził, że stanie się globalnym fenomenem. Maski bohaterów – złodziei, którzy równie sprytnie jak „Ocean’s Eleven” kradną miliony – stały się symbolem wyzwolenia spod jarzma bogaczy. Pięć sezonów później Profesor i spółka nadal walczą o przetrwanie. Czy i tym razem uda im się wyjść z opresji? 

Serial „Na skraju”

premiera: 7 września

Julie Delpy nakręciła serial w stylu swoich filmów sprzed kilku lat – sarkastycznych komedii romantycznych takich jak „2 dni w Nowym Jorku”. W Los Angeles cztery przyjaciółki – szefowa kuchni, samotna matka, dziedziczka i wiecznie niespełniona marzycielka – mierzą się z kryzysem wieku średniego. Zanim na ekrany trafi kontynuacja „Seksu w wielkim mieście” – „And Just Like That…” – przedstawicielki pokolenia 50+ odnajdą się w postaciach niedoskonałych, a więc tym bardziej przekonujących kobiet. 

Film „Vinterviken”

premiera: 8 września

 

Szwedzka odpowiedź na nastoletnie melodramaty Netfliksa. Elisabeth i John-Jon pochodzą z innych światów, choć mieszkają w tym samym mieście. Pierwsza miłość nie zna jednak podziałów klasowych. Czy pokona też uprzedzenia innych? W tle subtelna krytyka pozornie egalitarnego skandynawskiego społeczeństwa. 

Film dokumentalny „Kobiety i morderca”

premiera: 9 września

W latach 90. Paryżem wstrząsnęła seria morderstw młodych dziewczyn. Matka jednej z ofiar wraz z szefem policji próbowali odkryć prawdę. Francuska wersja popularnych na Netfliksie produkcji true crime

Film „Kate”

premiera: 10 września 

 

Gdy płatna zabójczyni (Mary Elizabeth Winstead) zostaje otruta, ostatnią dobę życia postanawia poświęcić na zemstę na swoim mordercy. Przy okazji zaprzyjaźnia się z córką jednej z ofiar z przeszłości. Tempo jak z „Szybkich i wściekłych” staje się jeszcze bardziej zabójcze, gdy Kate, a wraz z nią widz, zaczyna ulegać halucynacjom. 

Serial „Sex Education”

premiera trzeciego sezonu: 17 września 

 

Ulubiona seksuolożka telewizji powraca. W trzecim sezonie serialu z Gillian Anderson w roli matki nastolatka, który wykorzystuje jej doświadczenie zawodowe, żeby uczyć rówieśników o seksie, kolejni uczniowie Moordale przyjdą do niego z prośbą o radę. Swobodne dojrzewanie utrudni dzieciakom nowa dyrektorka (Jemima Kirke), która chce przywrócić kiedyś prestiżowej placówce dawny splendor. 

Serial „Drodzy biali”

premiera czwartego sezonu: 22 września 

 

Twórca serialu Justin Simien żegna się z widzami z przytupem. Dosłownie. Czwarty sezon produkcji o studentach prestiżowego uniwersytetu nakręcono w musicalowej konwencji. Czy możemy spodziewać się powtórki z „Glee”? To raczej wątpliwe, bo bezpardonowy, obrazoburczy i zgryźliwy humor odróżnia „Drogich białych” od kampowego serialu Ryana Murphy’ego. 

Serial „Nocna msza”

premiera: 24 września 

 

W serialu grozy napisanym przez jednego ze stałych współpracowników platformy, Mike’a Flanagana („Nawiedzony dom na wzgórzu”), tajemniczy ksiądz przybywa na Crockett Island do odizolowanej od reszty społeczeństwa wyspiarskiej wspólnoty. Wtedy zaczynają się dziać cuda. A może te zjawiska nadprzyrodzone to dzieło demonów, a nie stwórcy, a przybycie księdza było złym omenem, a nie wybawieniem? W głównej roli charyzmatyczny Hamish Linklater, ostatnio widziany w równie przekonującej roli psychopaty w „Tell Me Your Secrets” na Amazon Prime Video. 

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij