Znaleziono 0 artykułów
08.09.2020

Nowy film Szumowskiej wydarzeniem festiwalu w Wenecji

08.09.2020
Ekipe filmu „Śniegu już nigdy nie będzie” na uroczystej premierze filmu w Wenecji (Fot. Daniele Venturelli/WireImage)

„Śniegu już nigdy nie będzie” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta zachwyca recenzentów za granicą. Opowieść o tajemniczym Żeni, granym przez znanego z kultowego „Stranger Things”, Aleca Utgoffa, zbiera pozytywne recenzje po uroczystej premierze na 77. Festiwalu Filmowym w Wenecji

„Śniegu już nigdy nie będzie” opowiada historię Żeni, ukraińskiego imigranta, który pracuje jako masażysta na bogatym osiedlu w Polsce. Po pewnym czasie okazuje się, że jego ręce leczą, a mieszkańcy uwierzą w jego nadzwyczajne zdolności. 

Film premierę miał na tegorocznym festiwalu filmowym w Wenecji, gdzie został zakwalifikowany do konkursu głównego. O nagrodę konkuruje z 18 innymi produkcjami, m.in. „Drodzy towarzysze” (reż. Andriej Konczałowski), „Laila In Haifa” (reż. Amos Gitai), „In between dying” (reż. Hilal Baydarov) czy „Wife of a Spy” (reż. Kiyoshi Kurosawa). 

Kadr z filmu "Śniegu już nie będzie" (Fot. Materiały prasowe)

Już dzień po festiwalowej projekcji, możemy czytać pierwsze recenzje filmu Szumowskiej i Englerta na zagranicznych portalach. Screendaily pisze, że to „dzieło, które można umieścić między Twin Peaks, a Theorem Pasoliniego”, równocześnie nazywając go „najlepszym do tej pory przedsięwzięciem tego duetu”. Variety podziela tą opinię, stwierdzając, że Szumowska „zasłużyła nim na miejsce w galerii najlepszych polskich twórców”. Hollywood Reporter zwraca za to uwagę na techniczne aspekty filmu, „chwaląc obraz stworzony przez Englerta oraz klasę wykonania kostiumów i scenografii”. 

Nie znamy jeszcze daty polskiej premiery filmu, czekamy na nią z niecierpliwością. 

Jagoda Porębska
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Nowy film Szumowskiej wydarzeniem festiwalu w Wenecji
Proszę czekać..
Zamknij