Znaleziono 0 artykułów
09.02.2021
Artykuł partnerski

Smartfon na miarę naszych czasów

09.02.2021
(Fot. materiały prasowe)

Modne wzornictwo, aparat fotograficzny, który robi niemal profesjonalne zdjęcia, mocny procesor – nowe flagowe modele Samsung z serii Galaxy S21 5G to smartfony, które spełniają wymagania nawet najbardziej wyrafinowanych gadżeciarzy.

W minionym roku nasze domy stały się jednocześnie biurem, miejscem zabawy i przestrzenią relaksu. Doceniliśmy wielofunkcyjność mieszkań, podobnie jak wielozadaniowość sprzętów, którymi się otaczamy. Oczekiwaliśmy od nich niezawodności, nowoczesnych technologii i wyrafinowanego dizajnu. Miały razem z nami podjąć wyzwanie multitaskingu. Te podwyższone wymagania nie zmieniły się w 2021 roku. Smartfony mają towarzyszyć nam na każdym kroku, spełniając jednocześnie wiele potrzeb – czasami muszą zastąpić laptopa, stając się mobilnym biurem, często rezygnujemy z aparatów fotograficznych na rzecz tych wbudowanych w smartfony, chcemy za pomocą gadżetów bawić się i uczyć, pracować i rozwijać, odpoczywać i wyciszać.

(Fot. materiały prasowe)

Nowoczesne funkcje nowej serii flagowców Samsunga – Galaxy S21 5G – pozwalają w pełni wyrazić osobowość tego, kto smartfonu używa. A wiedząc, że w ciągu zaledwie jednego dnia wchodzimy w różne role – od profesjonalnego pracownika, przez fotografa amatora po duszę towarzystwa na wideoczatach – smartfony serii Galaxy S21 5G zdecydowanie poszerzają nasze możliwości.

Każdy używa smartfonu zgodnie z własnym uznaniem, kładzie nacisk na inne narzędzia, jego codzienność wygląda inaczej. – Żyjemy w mobilnym świecie, a ponieważ tak wielu z nas pracuje zdalnie i spędza teraz więcej czasu w domu, chcieliśmy stworzyć smartfon dopasowany do wysokich wymagań multimedialnych, stawianych przez nasze stale zmieniające się zwyczaje – powiedział TM Roh, President and Head of Mobile Communications Business w firmie Samsung Electronics. – Równie istotne jest dawanie użytkownikom wyboru, szczególnie w obecnym czasie. Dlatego seria Galaxy S21 5G umożliwia wybór urządzenia, które będzie najlepiej pasowało do ich stylu życia i zaspokoi ich indywidualne potrzeby.

Na pierwszy rzut oka widać, że dizajn serii Galaxy S21 5G jest dostosowany do potrzeb wymagających użytkowników. serii bogata gama kolorów , czerń, biel, szarość i srebro. Zyskujemy również wybór w kwestii rozmiaru ekranu – wielbiciele kompaktowych urządzeń docenią  minimalistyczny wyświetlacz 6,2 cala. Nieco większy smartfon Galaxy S21+ 5G o wyświetlaczu 6,7 cala i Galaxy S21 Ultra 5G (6,8 cala) docenią kinomaniacy, wielbiciele seriali i gier.

(Fot. materiały prasowe)
(Fot. materiały prasowe)

Za płynne przewijanie treści i doskonałą jakość obrazu zarówno w przypadku zdjęć jak i filmów odpowiada nowoczesny adaptacyjny wyświetlacz, który odświeża obraz z częstotliwością do 120 HZ. Aby smartfon dotrzymał nam kroku zawsze kiedy go potrzebujemy, szybko i niezawodnie reagował na nasze potrzeby, seria Galaxy S21 5G została wyposażona w supernowoczesny procesor w technologii 5 nm, zapewniający większą prędkość, energooszczędność i zaawansowane możliwości obliczeniowe w celu obsługi łączności 5G i mechanizmów sztucznej inteligencji.

W czasach, gdy smartfony są powiernikami naszych najwrażliwszych danych nie możemy zapominać o ich odpowiednim zabezpieczeniu. W serii Galaxy S21 5G za ochronę danych, które przechowujemy na smartfonach odpowiada dedykowana platforma Knox Vault.

Jednym z najważniejszych elementów smartfonu jest dziś aparat fotograficzny. Samsung słynie z niezwykłej jakości obrazu, ale takiego poziomu nie udało się osiągnąć jeszcze nigdy wcześniej. Z serią smartfonów Galaxy S21 5G każde ujęcie może być niezwykłe.  Przy normalnych zdjęciach i selfie dobrze wykorzystać Tryb Portretowy, który wyodrębnia obiekt od tła, tworząc artystyczny efekt bokeh. Kiedy chcemy uchwycić oddalony obiekt, pomoże funkcja Space Zoom, która pozwoli uzyskać nawet 30-krotne powiększenie. Łatwo robi się także zdjęcia przy słabszym oświetleniu – tu pomaga funkcja Bright Night.

Z pomocą smartfonów z serii Galaxy S21 5G można nie tylko nagrywać stabilne wideo w najwyższej jakości, ale również wycinać krystalicznie czyste kadry z wideo 8K i zapisywać je jako zdjęcia 33MP. Płynność materiału wideo zapewnia funkcja Super Steady, która optymalizuje nagrywanie w zakresie od 30 do 60 kl./s w rozdzielczości FHD. Funkcja Perspektywa Reżysera pozwala na oglądanie, przełączanie, a także wybór najlepszych ujęć, by pokazać rejestrowaną historię w najlepszy możliwy sposób. Do dyspozycji mamy jeszcze Vlogger View, która pozwala uchwycić reakcję nagrywającego w czasie rzeczywistym, oraz Live Thumbnails, która zmienia kąt, przybliża albo ustawia szerokość ujęcia, bez tracenia z oczu toczącej się akcji. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji funkcja Jedno Ujęcie pozwala na zarejestrowanie różnorodnych formatów zdjęć i wideo za jednym dotknięciem.

(Fot. materiały prasowe)

Zachwycony możliwościami aparatu fotograficznego w smartfonie Galaxy S21 Ultra 5G Rankin stworzył sesję ze Stefflon Don – wyłącznie przy użyciu smartfonu. On to jeden z legendarnych fotografów mody, który pracował dla „Vogue’a”, „GQ” i „Dazed and Confused”, portretował Madonnę, Davida Bowiego i Elżbietę II, zajmuje się też działalnością charytatywną. Ona to raperka pokolenia milenialsów, Brytyjka o jamajskich korzeniach, która zabłysnęła współpracą z Frenchem Montaną, Mariah Carey i Hasley, otrzymując nagrodę za debiutancki album „Secure” na NME Awards w 2018 roku. Z pomocą smartfonu Galaxy S21 Ultra 5G Rankin i Stefflon Don przenieśli odbiorców w świat lat 80-tych, które były źródłem inspiracji dla wielu pokoleń muzyków i twórców.  Efekt wspólnej pracy brytyjskich artystów – seria portretów i materiałów wideo udowadnia, że smartfon Samsung Galaxy S21 Ultra 5G dysponuje niezwykłymi fotograficznymi możliwościami, dając pole do artystycznej ekspresji.

Wśród nowości Samsung znalazły się też słuchawki nowej generacji Galaxy Buds Pro, wyróżniające się niezrównaną jakością dźwięku, inteligentną aktywną redukcją szumów oraz niczym niezakłóconą łącznością. Technologia to nie wszystko – słuchawki wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem oraz funkcjami, które sprawdzą się zarówno w pracy jak i w rozrywce, takimi jak oddzielenie głosu rozmówcy od niepożądanych dźwięków otoczenia, czy technologią tarczy antywiatrowej, która sprawia, że rozmowy są wyraźne, nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych. Słuchawki są wodoodporne, a dzięki opcji SmartThings Find można je łatwo znaleźć. Dla osób, które dbają o środowisko, istotny będzie także krok Samsunga w kierunku zrównoważonej produkcji – bezprzewodowe słuchawki Galaxy Buds Pro wykonano przy użyciu 20 proc. przyjaznych dla środowiska materiałów pokonsumpcyjnych (PCM), by zminimalizować ilość odpadów.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij