Znaleziono 0 artykułów
02.10.2022

Symboliczny portret brytyjskiej rodziny królewskiej

02.10.2022
Od lewej: królowa małżonka Camilla, król Karol III, królowa Elżbieta II, książę Filip, książę William, księżna Kate (Fot. Getty Images)

Po śmierci królowej Elżbiety II Wielką Brytanię czekają duże zmiany. Na monetach i banknotach pojawi się wizerunek nowego monarchy. Będą nowe mundury policyjne, hymn narodowy, a także flagi i sztandary. Wizualnym symbolem następujących przemian jest portret rodziny królewskiej, na którym pojawili się król Karol III, królowa małżonka Camilla oraz następca tronu razem z żoną. To pierwsza oficjalna fotografia Williama i Kate w nowych rolach – księcia i księżnej Walii.

Okres oficjalnej żałoby po śmierci królowej Elżbiety II dobiegł końca. Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej wracają do swoich obowiązków, często w nowych rolach. W sobotę 1 października opublikowano pierwszą oficjalną fotografię króla Karola III z królową małżonką Camillą. Razem z parą do zdjęcia zapozował następca tronu, książę Walii William, z księżną Kate.

Portret został wykonany przez Chrisa Jacksona, długoletniego fotografa Windsorów, w pałacu Buckingham 18 września 2022 roku, w przededniu pogrzebu królowej Elżbiety II. Tego wieczoru zorganizowano przyjęcie dla światowych przywódców, którzy przybyli do Anglii, by oddać hołd zmarłej monarchini.

To pierwsza oficjalna fotografia Williama i Kate w nowych rolach – księcia i księżnej Walii. Portret Karola III opublikowano już kilkanaście dni wcześniej. Na zdjęciu uchwycono nowego monarchę podczas pracy. Król, jak do niedawna jego matka, siedział przy słynnej czerwonej skrzynce, w której przechowywane są rządowe dokumenty.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij