Znaleziono 0 artykułów
29.04.2020

Open’er Festival 2020 odwołany

29.04.2020
Opener Festiwal (Fot. Pawel Skraba/REPORTER)

W ślad za festiwalami filmowym, odwoływane są również imprezy muzyczne. Do ich grona dołączył Open’er Festival, który co roku w wakcje odbywał się w Gdyni. – To będzie pierwsze lato bez Open’era od 2002 roku – napisał w oświadczeniu Mikołaj Ziółkowski, organizator festiwalu.

Organizatorzy festiwalu podzielili się smutnymi wieściami na Facebooku i Instagramie. Poinformowali, że ze względu na trwający globalny kryzys epidemiczny, impreza nie odbędzie się. Nowe daty festiwalu to 30 czerwca – 3 lipca 2021 roku.

„To będzie pierwsze lato bez Open’era od 2002 roku. Dziwne i dewastujące uczucie.. Mrok i smutek. Festiwale letnie to wszystko czego koronawirus nienawidzi. To emanacja życia, to muzyka i sztuka przeżywane razem, to wolność i radość. To celebracja zarówno wspólnoty, jak i indywidualizmu. Tę rundę wygrał wirus, ale spokojnie - nie z takimi problemami ludzkość już sobie radziła. Zaraz wracamy. I będzie to powrót spektakularny!” – napisał w oświadczeniu Mikołaj Ziółkowski, organizator festiwalu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Open'er Festival (@opener_festival) on

Ziółkowski obiecał, że razem z zespołem Alter Art dołożą wszelkich starań, aby Open’er był jeszcze lepszy. Zapowiedział, że szykują już wiele nowych pomysłów na koncerty w 2021 roku. Dobra wiadomość jest taka, że tegoroczny line-up w większości powróci w przyszłym roku. Dlatego ci, którzy zakupili bilety, mogą śmiało odetchnąć i wykorzystać je w przyszłym roku, bez ukrytych dopłat.

Organizatorzy podkreślili także, że tegoroczne bilety zapewnią udział w festiwalu w najlepszej cenie. Na edycję 2021 nie będą dostępne zniżkowe Fantix czy Early Bird Tickets. Więcej aktualnych informacji znajdziecie na stronie festiwalu. 

W tym roku na scenie festiwalu miały wystąpić takie gwiazdy jak The Killers, Charli XCX, Kendrick Lamar, Michael Kiwanuka, FKA Twigs i A$AP Rocky. 

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij