Znaleziono 0 artykułów
08.07.2019

Pierwszy zwiastun do „Mulan”

08.07.2019
Zdjęcie promocyjne "Mulan" (fot. East News)

Po ponad dwudziestu latach od premiery disneyowskiej animacji, „Mulan” doczekała się filmowej wersji. W rolach głównych zobaczymy Yifei Liu jako Mulan i Rona Yuana jako sierżanta Qiang. Film trafi do kin w marcu przyszłego roku.

Chociaż historia młodej Chinki, która przyjmuje męską tożsamość i zaciąga się do wojska, aby uwolnić od tego obowiązku chorego ojca, pozostaje ta sama, twórcy odeszli od musicalowej konwencji na rzecz zjawiskowego filmu akcji. W zwiastunie widzimy zapowiedź pełnych efektów specjalnych bitew i bajecznych obrazów bogatej, chińskiej kultury.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Walt Disney Studios (@disneystudios)

 

Fabuła filmu inspirowana jest starochińską legendą o Hua Mulan, która w męskim przebraniu wspięła się na najwyższe szczeble wojskowe i okryła się sławą podczas bitew z obcymi najeźdźcami. Zwiastun disneyowskiej produkcji rozpoczyna się rozmową Mulan z rodzicami, podczas której dziewczyna dowiaduje się, że zostanie wydana za mąż. Jej przeznaczenie jest jednak zupełnie inne.

Za reżyserię filmu odpowiada Niki Caro, która w swoim dorobku ma takie produkcje jak „Ania, nie Anna” czy „Azyl”. W roli wojowniczej Mulan zobaczymy Yifei Liu („Zakazane królestwo”), a sierżanta Qianga zagra Ron Yuan („Szybko i wściekle”). Na ekranie pojawi się również Pei-Pei Cheng („Przyczajony tygrys, ukryty smok”), legenda wschodniego kina akcji. Część fanów oryginalnej animacji jest zawiedziona informacją, że w filmie nie pojawi się smok Mushu.

Film trafi do kin 27 marca 2020 roku.

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Pierwszy zwiastun do „Mulan”
Proszę czekać..
Zamknij