Znaleziono 0 artykułów
27.09.2023
Artykuł partnerski

Podcast „Piękno od środka”, odc. 1: ABC kolagenu

27.09.2023
(fot. Getty Images)

„Piękno od środka” to podcast „Vogue Polska”, którego partnerem jest Oslo Skin Lab. W serii kolejnych trzech odcinków rozmawiamy o kolagenie i jego wpływie na kondycję skóry z dr Agnieszką Bańką-Wroną, specjalistką dermatolog. 

Coraz częściej mówi się o medycynie stylu życia i przełożeniu tego, co robimy i w jaki sposób o siebie dbamy na wygląd i samopoczucie. Czy proporcja tego, co dostajemy „w spadku” od rodziców – naszych genów – jest równa temu, jak żyjemy, odżywiamy się i funkcjonujemy przez kolejne dekady? Młodość od lat jest niezwykle pożądana, a jej nieodłącznym elementem jest wygląd. Kolagen, ten naturalnie występujący w organizmie człowieka, którego wraz z wiekiem ubywa, okazuje się być kluczowym składnikiem młodości i jakości skóry, tkanki podskórnej i łącznej, a także dobrej kondycji stawów i mięśni. Ten, który można suplementować wzbudza emocje. Powielanych jest na jego temat wiele mitów i wciąż znanych jest zbyt mało faktów. Dlatego rozmawiamy z ekspertką od pięknej skóry, dr Agnieszką Bańką- Wroną, specjalistką dermatolog. Każde z trzech spotkań dotyczy innych zagadnień, ale wszystkie mają wspólny mianownik: slow aging. Z serii „Piękno od środka”, dowiecie się, jak poprawić kondycję ciała i na co zwracać szczególną uwagę, żeby wyglądać i czuć się lepiej. 

Dr n. med. Agnieszka Bańka-Wrona / Fot. Archiwum prywatne

ABC kolagenu

Białko podporowe, kapitał młodości, sprężynki, dzięki którym skóra jest gęsta i elastyczna. W pierwszym odcinku dr Agnieszka Bańka-Wrona odpowiada na pytania, co daje i jak działa kolagen w ciele człowieka, a także opisuje, co dzieje się w skórze po 25. roku życia, kiedy spada jego naturalny poziom. W jakim procencie za wygląd odpowiedzialne są geny, a na ile to skutek stylu życia i dokonywanych codziennych wyborów? Rozmawiamy również o tym, czy kolagen warto stosować w serach i kremach i jaki pielęgnacja z peptydami kolagenowymi ma wpływ na zmarszczki i bruzdy. Dyskusja dotyczy też rodzajów dostępnego w suplementach kolagenu i jego pochodzenia. Pani doktor otwarcie opowiada o powielanych błędach związanych z dbaniem o siebie i o oczekiwaniach w stosunku do rzeczywistości.


Jeśli chcesz spróbować efektywnego i skutecznego kolagenu, Oslo Skin Lab przygotowało dla Ciebie zniżkę -50% na pierwsze opakowanie w Klubie OSL. KOD: VOGUE50

Maria Kowalczyk
Proszę czekać..
Zamknij