Znaleziono 0 artykułów
11.11.2019

Polecenia redakcyjne 11-17.11

11.11.2019
Imprezowa kolekcja Weekday (Fot. materiały prasowe)

Hasło „Netflix and chill” późną jesienią nabiera dosłownego znaczenia. Czas spędzony w towarzystwie bohaterów ulubionych seriali warto jednak urozmaicać sobie inspirującą lekturą, wystawą albo… wyjątkową aukcją, która skutecznie obali mit, że na dzieła sztuki trzeba wydać fortunę. 

Serial: drugi sezon „Pose”

Po lipcowej premierze na antenie stacji FX drugi sezon serialu Ryana Murphy’ego i Brada Falchuka wreszcie zawitał na Netfliksa. Akcja tym razem osadzona została w latach 90., gdy listy przebojów podbija „Vogue” Madonny, a AIDS zbiera żniwo. Angel próbuje swoich sił w modelingu, Pray Tell (w tej roli genialny Billy Porter) angażuje się w ruch Act Up, a Blanca musi ratować nie tylko swoje „dzieci”, ale także swoje życie. Mimo że w drugim sezonie osobiste perypetie bohaterów odgrywają wiodącą rolę, nadal sporo w nim wątków związanych z nowojorską sceną ballroomu. Spodziewajcie się więc inspirujących stylizacji, energetycznej ścieżki dźwiękowej i świetnie oddanej atmosfery lat 90.

Wydarzenie: druga edycja Targów Sztuki Dostępnej

Medusa (2014), BEZT (Etam Cru) (Fot. materiały prasowe)

Oryginalna praca Dwurnika, Starowieyskiego, Nowosielskiego lub Młodożeńca za mniej niż pięć tysięcy? Taki zamysł przyświecał organizatorom Targów Sztuki Dostępnej, których druga edycja odbędzie się już 16 i 17 października na terenie BABKI do Wynajęcia w Warszawie. Przy ulicy Młocińskiej będzie można podziwiać i nabyć dzieła sztuki współczesnej – od malarstwa i grafiki po fotografię artystyczną i rzeźbę. Swoją ofertę zaprezentują artyści indywidualni i galerie (między innymi Galeria Artemis z Krakowa oraz Galeria Grafiki i Plakatu z Warszawy, która wystawi portret Picassa autorstwa Jana Młodożeńca).

Bilety w cenie 15 złotych można nabyć za pośrednictwem strony http://www.targisztukidostepnej.pl, pod wydarzeniem na FB: Targi Sztuki Dostępnej Jesień 2019, w salonach Empik, na empikbilety.pl i w aplikacji GOING.

Uroda: Face Cream Rich, Dr Barbara Sturm

Face Cream Rich, Dr Barbara Sturm 750 zł (Fot. materiały prasowe)

Nawilżające kremy o żelowej konsystencji, które tak świetnie sprawdzały się latem i wczesną jesienią, zamieniamy na produkty o nieco bogatszej, ale wciąż nieobciążającej skóry formule. Mój numer jeden to Face Cream Rich od Dr Barbary Sturm – kosmetyk dość kosztowny, ale wart każdej złotówki. Sama twórczyni opisuje go jako „SPA dla komórek”. Sprawdzi się na dzień, na noc, solo i w połączeniu z serum, a nawet z olejkiem. Wieczorem lubię aplikować go na lekki olejek z retinolem. Skóra twarzy jest wtedy nawilżona, rozświetlona, zwiększa się także jej elastyczność.

Książka: „Zawód: fotografistka”, Małgorzata Czyńska, Katarzyna Gębarowska

Okładka książki "Zawód: fotigrafistka" (Fot. materiały prasowe)

Pochodziły z różnych zakątków Polski, miały różne historie i życiorysy, ale łączyło je jedno: miłość do fotografii oraz przekładanie tej pasji na działalność emancypacyjną. Małgorzata Czyńska i Katarzyna Gębarowska w książce „Zawód: fotografistka” przywołują portrety sześciu kobiet, które w dwudziestoleciu międzywojennym prowadziły własne zakłady fotograficzne i były pionierkami tej profesji w Bydgoszczy. Publikacji towarzyszy wystawa „Eros i Tanatos. Bydgoskie pionierki fotografii zawodowej 1888-1945”, która do 8 grudnia będzie otwarta w Muzeum Okręgowym nad Brdą.

Moda: skórzany żakiet Weekday

Skórzany żakiet, Weekday (Fot. materiały prasowe)

W tym sezonie triumfy święcą dwa typy marynarek: oversize’owe, jakby ukradzione z szafy taty lub dziadka, oraz skórzane. Obu modeli warto szukać w sklepach z modą vintage, ale także w ofertach popularnych marek, które błyskawicznie odpowiedziały na ten osadzony w stylistyce retro trend. Model o przedłużonym fasonie ze świątecznej kolekcji Weekday uszyty jest z miękkiej skóry ekologicznej. Nabyty w za dużym rozmiarze posłuży także jako sukienka.

Michalina Murawska
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Polecenia redakcyjne 11-17.11
Proszę czekać..
Zamknij