Znaleziono 0 artykułów
02.06.2021

Polscy twórcy z prestiżowymi nagrodami dla dziecięcych książek

02.06.2021
(Fot. Materiały prasowe)

„Pion i poziom” Bartosza Sztybora i Łukasza Golędzinowskiego oraz „Którędy do Yellowstone?” Aleksandry i Daniela Mizielińskich otrzymały międzynarodowe nagrody BolognaRagazzi Award 2021. 

Najbardziej prestiżowe wyróżnienia dla książek dziecięcych i młodzieżowych – BolognaRagazzi Award – co roku przyznawane są wydawcom, których dzieła są najciekawsze pod względem graficznym i edytorskim. Wręcza się je w stałych kategoriach: Fiction, Non Fiction, Opera Prima i New Horizons oraz specjalnych, w tym roku poezji i komiksu. 

Tegoroczne bolońskie wyróżnienia otrzymały dwie polskie książki: „Pion i poziom” Bartosza Sztybora i Łukasza Golędzinowskiego w kategorii Opera Prima oraz „Którędy do Yellowstone?” Aleksandry i Daniela Mizielińskich w kategorii Komiks. Tym samym dołączyły do grona nagrodzonych wcześniej dzieł: „Zgubiona dusza” Olgi Tokarczuk czy „Kołysanka dla babci” Iwony Chmielewskiej. 

Pion i poziom” bawi się względnością podstawowych pojęć, zwykle przedstawianych jako oczywiste. To interaktywna książka, która zachęca do tego, by ją obrócić i zobaczyć więcej, bo tak jak w życiu, wszystko zależy od perspektywy”, czytamy o książce Bartosza Sztybora i Łukasza Golędzinowskiego.

Aleksandra Lewandowska
Proszę czekać..
Zamknij