Znaleziono 0 artykułów
16.12.2020

Prezentownik dla marzyciela

16.12.2020
(Kolaż Agata Wojtczak)

Zamknięci w czterech ścianach domu marzymy o przyjęciach, podróżach i… lotach w kosmos. Z odpowiednimi gadżetami wszystko jest możliwe. Nie musimy się nawet ruszać z kanapy.

Zegarek Omega Speedmaster Moonphase: Lądowanie na Księżycu

Zegarek Omega Speedmaster Moonphase (Fot. materiały prasowe)

Po sześciu lądowaniach na powierzchni Srebrnego Globu Omega zna jego powierzchnię lepiej niż ktokolwiek inny. Zegarmistrzowie marki uchwycili ruchy Księżyca po niebie na wskaźniku, którego dokładność może równać się zdjęciom opracowywanym przez NASA. Nie tylko funkcjonalność czasomierza została dopracowana z najwyższą precyzją. Ten model korzysta z wielu unikalnych technologii zegarmistrzowskich szwajcarkiej marki, wszystko w stalowej kopercie o średnicy 44,25 mm. Dołącz go do swojego wszechświata.

Zestaw astronomiczny firmy Best Made Company: Mapa gwiazd

Zestaw Astronoma, ok. 750 zł, Best Made Company (Fot. materiały prasowe)

Przemyślany prezent dla obserwatorów gwiazd. Zawiera wysuwany Stellarscope, który umożliwia oglądanie konstelacji w dowolnym miejscu i czasie, a także plakat NASA w limitowanej edycji, pobrany z własnego przewodnika agencji lotniczej. Posiada również pilot z podświetleniem LED oraz zestaw trzech notesów z mapami.

Pled Pendleton: Pamiątka z biwaku

Pled Pendleton, ok. 2000 zł, mrporter.com (Fot. materiały prasowe)

Oglądanie gwiazd największą przyjemność sprawia, gdy wtulimy się w miękki koc. Ten od Pendleton to ikona designu, która wywołuje nostalgię za podróżami, biwakami i nocami pod gołym niebem. Teraz idealny na kanapę, latem będzie świetny na weekendowe wypady.

Notatnik Symthson: Dziennik przyszłych podróży

Notatnik Travel & Experiences, Smythson, cena ok. 290 zł matchesfashion.com (Fot. materiały prasowe)

Zamiast wspominać podróże, zaplanuj kolejne. Zrób research, zapisz adresy, najlepiej w odpowiednim notatniku. Zainspirowany pamiętnikiem panamskim z 1908 r., granatowy notatnik Symthsona zawiera 128 pozłacanych kartek wykonanych z opatentowanego papieru piórkowego. Trzymaj go pod światło, aby zobaczyć charakterystyczny znak wodny z kulą ziemską. Jest oprawiony ręcznie w Anglii błyszczącą skórą ziarnistą i ma wytłoczony na gorąco napis „Travels & Experiences” na przedniej okładce.

Album „Iran Modern”: Wehikuł czasu

„Iran Modern”, z przedmową Farah Pahlavi, ok. 3300 zł, assouline.com (Fot. materiały prasowe)

Farah Pahlavi, jako pierwsza i jedyna władczyni Iranu, wykorzystywała możliwości do zbudowania infrastruktury kulturalnej dla swojego kraju. Mając bystre oko, znajomości i kontakty w Sotheby’s czy Christie’s, zgromadziła jedną z największych kolekcji sztuki współczesnej na świecie. Odwiedziła pracownie Moore’a, Chagalla czy Warhola. Kolekcja po kolejnej rewolucji trafiła do muzealnych piwnic, ale dzięki albumowi Assouline możemy ją chociaż częściowo zobaczyć i poznać niesamowite czasy Farah Pahlavi i jej światowego życia.

Zestaw The Metaphysical Voyager Aesop: Metafizyczna podróż

Aesop, zestaw The Metaphysical Voyager, ok. 560 zł (Fot. materiały prasowe)

Marka Aesop wybrała dwa najlepiej sprzedające się produkty do zestawu „The Metaphysical Voyager” – każdy z nich bogaty w przeciwutleniacze i odżywcze witaminy. Na opakowaniu z recyklingu jest wydrukowany kod QR umożliwiający dostęp do opowiadań brazylijskich poetów i pisarzy.

Świeca L’Objet: Kamienie szlachetne

Świeca L’Objet, ok. 550 zł, mrporter.com (Fot. materiały prasowe)

Opakowania limitowanej edycji świec L’objet są inspirowane lapis-lazuli w kolorze rajskich wybrzeży. Wykonana z porcelany z Limoges imituje gwieździste niebo i pachnie nowym zapachem marki fleur d’or.

Oprawki Gucci: Różowe okulary

Okulary Gucci, 1595 zł, vitkac.com (Fot. materiały prasowe)

Najprostsze skojarzenie z marzycielem. Ten model Gucci będzie idealnym dodatkiem na cały rok.

Album „Dinner Diaries”: Skrzydełko czy nóżka

Dinner Diaries, Assouline, 220 zł (Fot. materiały prasowe

Dla tych, którzy marzą o pięknych przyjęciach, wydawnictwo Assouline przygotowało idealny album. Najsłynniejsze kolacje widziane oczami ich organizatorów, kilka wskazówek od najlepszych gospodyń, a na koniec rarytas – szablony do usadzania gości na przyszłych przyjęciach.

Naszyjnik Jil Sander: Współczesny talizman

Naszyjnik Jil Sander, ok. 800 zł (Fot. materiały prasowe)

Może chronić przed złymi mocami albo dodawać magii codziennym stylizacjom. Ten obiekt od Jil Sander sprawdzi się jako bransoletka albo naszyjnik. Inspirowany tradycyjnym włoskim rzemiosłem, przenosi nas w czasie.

Zapach Fantomas: Iluzjonista

Fantomas od Nasomatto, 535 zł, Mood Scent Bar (Fot. materiały prasowe)

Na skórze wywołuje zapachowe iluzje. Zapada w pamięć, ale nie dominuje nad otoczeniem. Za to ciężko pomylić go z jakimkolwiek innym zapachem.

Szymon Machnikowski
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Prezentownik dla marzyciela
Proszę czekać..
Zamknij