Znaleziono 0 artykułów
04.06.2020

„Pride Weekend Vogue Polska” już 6 i 7 czerwca!

04.06.2020
Fot. Materiały prasowe

Występy na żywo, wywiady, streamingi spektakli i filmów – w pierwszy weekend czerwca zapraszamy was na wyjątkowe wydarzenie, którym rozpoczniemy obchody Pride Month, czyli miesiąca poświęconego społeczności LGBTQ+ i walce o jej prawa. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy.

SOBOTA 6 czerwca 2020

Instagram „Vogue Polska” 

Q&A i występ Natalii Przybysz
Opis: Autorka takich przebojów jak „Niebieski” czy „Nazywam się niebo” w rozmowie z Basią Czyżewską odpowie na żywo na pytania czytelników „Vogue Polska”, a następnie zaprezentuje wybrane utwory ze swojego repertuaru.
Godzina: Q&A – 16.30, koncert – 17.00

DJ set – Kuba Karaś
Opis: Kuba Karaś, współtwórca takich projektów jak The Dumplings, Karaś/Rogucki, ale też producent muzyczny i DJ, zagra godzinny set w klubie Jasna 1, szczególnym miejscu, które w ubiegłym roku było oficjalnym gospodarzem afterparty po warszawskiej Paradzie Równości.
Godzina: 20.30

DJ set – Tomasz Wirski
Opis: Tomek Wirski, dyrektor kreatywny marki MISBHV, a od niedawna też MISBHV Recordings, w jednym zdaniu tłumaczy swoją pasję: „Moda zmienia kontekst muzyki, a muzyka zmienia kontekst mody”. Autorski set DJ-ski zagra w swoim mieszkaniu.
Godzina: 21.30

Vogue.pl

Streaming filmu „Obywatel Milk” (reż. Gus Van Sant), Best Film
Opis: Nagrodzony dwoma Oscarami film Gusa Van Santa opowiada prawdziwą historię Harveya Milka. Zamordowany w 1978 roku Milk był amerykańskim aktywistą i pierwszym homoseksualistą, który zasiadał we władzach miejskich Kalifornii. Opowieść o człowieku, który zaryzykował życie w walce o swoje przekonania. W tytułową rolę Harveya Milka wcielił się Sean Penn.
Godzina: 12.00–24.00

Streaming spektaklu „Cokolwiek się zdarzy, kocham cię” (reż. Przemysław Wojcieszek), TR Warszawa
Opis: Spektakl w reżyserii Przemysława Wojcieszka miał premierę w październiku 2005 roku. Życie Magdy, która pracuje na zmywaku w smażalni kurczaków, nie przypomina amerykańskiego snu. Pewnego dnia poznaje jednak hałaśliwą Sugar – to spotkanie zmienia wszystko. Zabawna i wzruszająca opowieść o poszukiwaniu siebie oraz walce z nietolerancją, z gwiazdorską obsadą, m.in.: Roma Gąsiorowska, Eryk Lubos, Janusz Chabior, Tomasz Tyndyk i Magdalena Kuta.
Godzina: 20.00–24.00

Co jeszcze czeka na Was w sobotę? Na Vogue.pl przeczytacie rozmowę z pisarzem Jackiem Dehnelem, a także aktywistką Aretą Szpurą. Przybliżymy historię pionierów emancypacji, a także największe filmowe hity o tematyce queer. Posłuchacie odcinka podcastu „Ciało ma głos”, w którym Hanna Rydlewska rozmawia z artystą Karolem Radziszewskim. A z myślą o naszych czytelnikach redaktor naczelny „Vogue Polska” Filip Niedenthal przygotował specjalną selekcję utworów dostępnych na Spotify.

NIEDZIELA 7 czerwca 2020

Instagram „Vogue Polska” 

Rozmowa Karoliny Sulej z pisarzem Tomaszem Jędrowskim
Opis: Dziennikarka porozmawia z pisarzem, którego debiutancka powieść „Płynąc w ciemnościach”, wydana nakładem wydawnictwa OsnoVa, opowiada historię dwóch nieszczęśliwie zakochanych mężczyzn w Warszawie na początku lat 80. XX wieku. 
Godzina: 16.00

Warsztaty przygotowane z Kampanią Przeciw Homofobii
Opis: Dlaczego warto wychodzić z szafy? Czy istnieje recepta na dobry coming out? Jak sojusznicy mogą wspierać osoby LGBTQ+ w coming outach? Na te i inne pytania związane z coming outem spróbują odpowiedzieć członkowie Kampanii Przeciw Homofobii.
Prowadzący: Cecylia Jakubczak, Franciszek Sady, Wiola Jaworska
Godzina: 18.00

Występ Arka Kłusowskiego
Opis: Charyzmatyczny wokalista i kompozytor, który przez lata zajmował się pisaniem piosenek dla czołowych polskich artystów, wykona na żywo wybrane utwory ze swojego repertuaru.
Godzina: 20.00

Występ Reni Jusis
Opis: Wielokrotna laureatka Fryderyków i jedna z czołowych artystek polskiej sceny muzycznej, która w 2006 roku powróciła tanecznym albumem „Magnes”, zaprezentuje na żywo wybrane utwory.
Godzina: 21.00

Vogue.pl

Streaming filmu „W kręgu” (reż. Stefan Haupt), Outfilm
Opis: Produkcja, która jest unikalnym połączeniem dokumentu i filmu fabularnego, przedstawia historię Ernsta Ostertaga i Roebiego Rappa – pierwszej pary w Szwajcarii, która zawarła związek partnerki. 
Godzina: 12.00–24.00

Streaming spektaklu „RODOS” (reż. Wojciech Grudziński), Komuna Warszawa
Opis: RODOS, czyli Rodzinne Ogrody Działkowe Ogrodzone Siatką, to spektakl, a raczej perfomance wymyślony przez choreografa Wojciecha Grudzińskiego, w którym bohaterowie snują fantazje o tym, co dzieje się na owych działkach po zapadnięciu zmroku. 
Godzina: 12.00–24.00

Streaming spektaklu „Masakra” (reż. Paweł Sakowicz), Nowy Teatr
Opis: Spektakl taneczny z niezwykłą choreografią Pawła Sakowicza i czterema performerkami (Karoliną Kraczkowską, Agnieszką Kryst, Ramoną Nagabczyńską i Izą Szostak), które za pomocą tańców latynoamerykańskich opowiadają historię skradzionej kultury.
Godzina: 12.00 (07.06) – 23.59 (08.06)

Co jeszcze czeka na Was w niedzielę? Na Vogue.pl przeczytacie rozmowę z Karoliną Brzuszczyńską i Agnieszką Skrzeczkowską. Playlistę wybranych utworów na Spotify przygotuje artysta Ralph Kamiński. Ponadto przybliżymy temat queerowej sztuki, najciekawszych pozycji książkowych oraz popularnych tęczowych seriali.

Redakcja Vogue.pl
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. „Pride Weekend Vogue Polska” już 6 i 7 czerwca!
Proszę czekać..
Zamknij