Znaleziono 0 artykułów
04.06.2020

„Pride Weekend Vogue Polska” już 6 i 7 czerwca!

04.06.2020
Fot. Materiały prasowe

Występy na żywo, wywiady, streamingi spektakli i filmów – w pierwszy weekend czerwca zapraszamy was na wyjątkowe wydarzenie, którym rozpoczniemy obchody Pride Month, czyli miesiąca poświęconego społeczności LGBTQ+ i walce o jej prawa. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy.

SOBOTA 6 czerwca 2020

Instagram „Vogue Polska” 

Q&A i występ Natalii Przybysz
Opis: Autorka takich przebojów jak „Niebieski” czy „Nazywam się niebo” w rozmowie z Basią Czyżewską odpowie na żywo na pytania czytelników „Vogue Polska”, a następnie zaprezentuje wybrane utwory ze swojego repertuaru.
Godzina: Q&A – 16.30, koncert – 17.00

DJ set – Kuba Karaś
Opis: Kuba Karaś, współtwórca takich projektów jak The Dumplings, Karaś/Rogucki, ale też producent muzyczny i DJ, zagra godzinny set w klubie Jasna 1, szczególnym miejscu, które w ubiegłym roku było oficjalnym gospodarzem afterparty po warszawskiej Paradzie Równości.
Godzina: 20.30

DJ set – Tomasz Wirski
Opis: Tomek Wirski, dyrektor kreatywny marki MISBHV, a od niedawna też MISBHV Recordings, w jednym zdaniu tłumaczy swoją pasję: „Moda zmienia kontekst muzyki, a muzyka zmienia kontekst mody”. Autorski set DJ-ski zagra w swoim mieszkaniu.
Godzina: 21.30

Vogue.pl

Streaming filmu „Obywatel Milk” (reż. Gus Van Sant), Best Film
Opis: Nagrodzony dwoma Oscarami film Gusa Van Santa opowiada prawdziwą historię Harveya Milka. Zamordowany w 1978 roku Milk był amerykańskim aktywistą i pierwszym homoseksualistą, który zasiadał we władzach miejskich Kalifornii. Opowieść o człowieku, który zaryzykował życie w walce o swoje przekonania. W tytułową rolę Harveya Milka wcielił się Sean Penn.
Godzina: 12.00–24.00

Streaming spektaklu „Cokolwiek się zdarzy, kocham cię” (reż. Przemysław Wojcieszek), TR Warszawa
Opis: Spektakl w reżyserii Przemysława Wojcieszka miał premierę w październiku 2005 roku. Życie Magdy, która pracuje na zmywaku w smażalni kurczaków, nie przypomina amerykańskiego snu. Pewnego dnia poznaje jednak hałaśliwą Sugar – to spotkanie zmienia wszystko. Zabawna i wzruszająca opowieść o poszukiwaniu siebie oraz walce z nietolerancją, z gwiazdorską obsadą, m.in.: Roma Gąsiorowska, Eryk Lubos, Janusz Chabior, Tomasz Tyndyk i Magdalena Kuta.
Godzina: 20.00–24.00

Co jeszcze czeka na Was w sobotę? Na Vogue.pl przeczytacie rozmowę z pisarzem Jackiem Dehnelem, a także aktywistką Aretą Szpurą. Przybliżymy historię pionierów emancypacji, a także największe filmowe hity o tematyce queer. Posłuchacie odcinka podcastu „Ciało ma głos”, w którym Hanna Rydlewska rozmawia z artystą Karolem Radziszewskim. A z myślą o naszych czytelnikach redaktor naczelny „Vogue Polska” Filip Niedenthal przygotował specjalną selekcję utworów dostępnych na Spotify.

NIEDZIELA 7 czerwca 2020

Instagram „Vogue Polska” 

Rozmowa Karoliny Sulej z pisarzem Tomaszem Jędrowskim
Opis: Dziennikarka porozmawia z pisarzem, którego debiutancka powieść „Płynąc w ciemnościach”, wydana nakładem wydawnictwa OsnoVa, opowiada historię dwóch nieszczęśliwie zakochanych mężczyzn w Warszawie na początku lat 80. XX wieku. 
Godzina: 16.00

Warsztaty przygotowane z Kampanią Przeciw Homofobii
Opis: Dlaczego warto wychodzić z szafy? Czy istnieje recepta na dobry coming out? Jak sojusznicy mogą wspierać osoby LGBTQ+ w coming outach? Na te i inne pytania związane z coming outem spróbują odpowiedzieć członkowie Kampanii Przeciw Homofobii.
Prowadzący: Cecylia Jakubczak, Franciszek Sady, Wiola Jaworska
Godzina: 18.00

Występ Arka Kłusowskiego
Opis: Charyzmatyczny wokalista i kompozytor, który przez lata zajmował się pisaniem piosenek dla czołowych polskich artystów, wykona na żywo wybrane utwory ze swojego repertuaru.
Godzina: 20.00

Występ Reni Jusis
Opis: Wielokrotna laureatka Fryderyków i jedna z czołowych artystek polskiej sceny muzycznej, która w 2006 roku powróciła tanecznym albumem „Magnes”, zaprezentuje na żywo wybrane utwory.
Godzina: 21.00

Vogue.pl

Streaming filmu „W kręgu” (reż. Stefan Haupt), Outfilm
Opis: Produkcja, która jest unikalnym połączeniem dokumentu i filmu fabularnego, przedstawia historię Ernsta Ostertaga i Roebiego Rappa – pierwszej pary w Szwajcarii, która zawarła związek partnerki. 
Godzina: 12.00–24.00

Streaming spektaklu „RODOS” (reż. Wojciech Grudziński), Komuna Warszawa
Opis: RODOS, czyli Rodzinne Ogrody Działkowe Ogrodzone Siatką, to spektakl, a raczej perfomance wymyślony przez choreografa Wojciecha Grudzińskiego, w którym bohaterowie snują fantazje o tym, co dzieje się na owych działkach po zapadnięciu zmroku. 
Godzina: 12.00–24.00

Streaming spektaklu „Masakra” (reż. Paweł Sakowicz), Nowy Teatr
Opis: Spektakl taneczny z niezwykłą choreografią Pawła Sakowicza i czterema performerkami (Karoliną Kraczkowską, Agnieszką Kryst, Ramoną Nagabczyńską i Izą Szostak), które za pomocą tańców latynoamerykańskich opowiadają historię skradzionej kultury.
Godzina: 12.00 (07.06) – 23.59 (08.06)

Co jeszcze czeka na Was w niedzielę? Na Vogue.pl przeczytacie rozmowę z Karoliną Brzuszczyńską i Agnieszką Skrzeczkowską. Playlistę wybranych utworów na Spotify przygotuje artysta Ralph Kamiński. Ponadto przybliżymy temat queerowej sztuki, najciekawszych pozycji książkowych oraz popularnych tęczowych seriali.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij