Znaleziono 0 artykułów
19.05.2023
Artykuł partnerski

Przyszłość Mojej Skóry: Kiedy najlepiej rozpocząć pielęgnację anti-aging?

19.05.2023
Fot. Getty Images

Jaki składnik jest obecnie najbardziej pożądany w pielęgnacji anti-aging i jak najlepiej dbać o skórę? Na te i wiele innych pytań odpowiedziały ekspertki podczas spotkania Przyszłość Mojej Skóry, zorganizowanego z okazji premiery innowacyjnego Retinol Specialist Serum na Noc z gamy Liftactiv marki Vichy.

Premiera Vichy Retinol Specialist Serum na Noc z gamy Liftctiv była doskonałą okazją, by porozmawiać o skutecznej pielęgnacji anti-aging i zawartych w kosmetykach składnikach aktywnych, które wiodą w niej prym. Na ich czele jest retinol, ceniony w kosmetologii za zbawienny wpływ na wygląd skóry – nie tylko pobudza produkcję kolagenu, reguluje wydzielanie sebum i delikatnie złuszcza, lecz także poprawia cykl odnowy komórkowej. Stosowany regularnie i z odpowiednią ochroną przeciwsłoneczną, sprawia, że cera staje się bardziej jędrna, rozjaśniona i promienna, a drobne zmarszczki – płytsze i mniej widoczne. Dzięki licznym właściwościom odpowiadającym na różne potrzeby skóry retinol jest obecnie najbardziej pożądanym składnikiem w pielęgnacji anti-aging. Dlatego też to właśnie na nim bazuje nowość Vichy – Liftactiv Retinol Specialist Serum na Noc.

Fot. Materiały prasowe

Innowacyjny kosmetyk z linii Liftactiv zawiera aż 0,2 proc. czystego retinolu, którego działanie zostało jeszcze wzmocnione przez frakcje probiotyczne i bio-peptydy stymulujące syntezę kolagenu. To, co wyróżnia go spośród innych dostępnych na rynku produktów przeciwstarzeniowych, to także opatentowana przez markę Vichy technologia RetinolGuardTM, która zapewnia stabilność retinolu dla najwyższej skuteczności jego działania w skórze, co potwierdziły pięciomiesięczne badania laboratoryjne.

Vichy Talk: Dyskusje z ekspertami, badanie skóry i testy flagowych produktów

Nowy produkt Vichy, Liftactiv Retinol Specialist Serum na Noc, został zaprezentowany w Warszawie 5 kwietnia 2023 r. Podczas spotkania zaproszeni eksperci opowiedzieli o pielęgnacji anti-aging: potwierdzili, które z popularnych opinii są prawdziwe, oraz obalili wiele krążących na jej temat mitów. Jednym z najczęstszych z nich jest pokutujące przekonanie, że kuracje przeciwstarzeniowe są przeznaczone tylko dla kobiet w wieku dojrzałym. Wiele osób też błędnie sądzi, że kosmetyków z filtrem UV powinni używać wyłącznie w słoneczne dni oraz że retinol można stosować jedynie jesienią i zimą. O tym, jak jest naprawdę, mówiły: dr n. med. Agnes Frankel, ekspertka naukowa marki Vichy Aleksandra Migda oraz influencerki Klaudia Owczarek i Agnieszka Wolszczyk, znana jako Ciocia Liestyle. Ekspertki wyjaśniły, jak skutecznie spowolnić proces starzenia się skóry oraz jak wyglądają rytuały pielęgnacyjne polecane przez naukowców.

Fot. Materiały prasowe

Jak według ekspertek Vichy powinna wyglądać prawidłowa, a przede wszystkim przynosząca widoczne efekty pielęgnacja anti-aging? Goście dowiedzieli się, że najważniejszą zasadą jest regularność oraz wczesne stosowanie kosmetyków ze składnikami przeciwstarzeniowymi. – Wbrew mitom pielęgnację anti-aging należy wprowadzić już po 25. roku życia, ponieważ wtedy zaczyna ubywać kolagenu w skórze – wyjaśniła dr n. med. Agnes Frankel. Kluczowy w pielęgnacji przeciwstarzeniowej jest też dobór preparatów, które mają naukowo potwierdzone działanie. Jak przyznały zaproszone specjalistki, najlepsze efekty dają dermokosmetyki.

Fot. Materiały prasowe

Oprócz dyskusji z panelistkami w specjalnie przygotowanych strefach można było również sprawdzić stan swojej skóry. Goście mogli też przekonać się, jak wygląda praca naukowców nad składnikami dermokosmetyków w laboratorium Vichy i pod mikroskopem zobaczyć składniki aktywne w czystych formach.

Fot. Materiały prasowe

Dla tych, którzy nie mieli okazji jeszcze przetestować flagowych produktów z gamy Liftactiv, organizatorzy wydarzenia stworzyli „Aptekę Vichy”, wypełnioną po brzegi produktami marki. Jednym z najpopularniejszych jest krem Collagen Specialist w wersji XXL, bestseller marki Vichy, który świetnie uzupełnia codzienną pielęgnację w połączeniu z Vichy Liftactiv Retinol Specialist Serum na Noc.

Fot. Materiały prasowe

Konkurs Vichy x „Vogue Polska”

Z okazji premiery Retinol Specialist Serum na Noc marka Vichy i „Vogue Polska” zorganizowali konkurs. By wziąć w nim udział i zdobyć kosmetyki z gamy Liftactiv, należy odpowiedzieć na pytanie: „Bez jakiego kosmetyku nie wyobrażasz sobie wieczornej pielęgnacji i dlaczego?”. W tytule maila wpisz „„Vichy x „Vogue Polska””. Zestaw krem Collagen Specialist + Retinol Specialist Serum na Noc wygra 10 osób, które udzielą najciekawszych odpowiedzi. Zgłoszenia można wysyłać na adres konkurs@vogue.pl do 07.06.2023. O wygranej poinformujemy zwycięzców mailowo 08.06-09.06.2023. Regulamin konkursu jest dostępny pod linkiem.

Katarzyna Mizera
  1. Uroda
  2. Premiery urodowe
  3. Przyszłość Mojej Skóry: Kiedy najlepiej rozpocząć pielęgnację anti-aging?
Proszę czekać..
Zamknij