Znaleziono 0 artykułów
14.08.2021
Artykuł partnerski

Smaczna woda zawsze w zasięgu ręki

14.08.2021
(Fot. Materiały prasowe)

Choć lato jeszcze w pełni, już niebawem zabrzmi pierwszy dzwonek. Początek nowego roku szkolnego to idealny czas, aby wprowadzić zmiany — najlepiej takie, które pomogą uratować Ziemię. Dlatego w tornistrach nie powinno zabraknąć jednej z butelek filtrujących Dafi.

Odpowiednie nawodnienie to podstawa w każdym wieku. Dlatego warto dbać, by dzieci piły jak najwięcej wody. Niestety, najczęściej wkładamy pociechom do plecaka napój w jednorazowej butelce. Cierpi na tym Ziemia — na całym świecie co minutę sprzedaje się ponad milion takich opakowań, a przeciętna polska rodzina zużywa ich przeszło 1000 rocznie. Najwyższy czas, by zmienić te przygnębiające statystyki. Początek nowego roku szkolnego może stać się początkiem nowego, bardziej ekologicznego życia. Idealnym pierwszym krokiem będzie ograniczenie zużycia jednorazówek. Dzięki szerokiej gamie butelek filtrujących Dafi dzieci nie tylko będą pić odpowiednią ilość wody, ale też nauczą się, że nasza planeta to wspólne dobro, o które wszyscy powinniśmy dbać.

(Fot. Materiały prasowe)

Na ratunek Ziemi

Stale rosnące słupki temperatury, gwałtowne burze i huragany to nie przypadek. To sygnały ostrzegawcze, które Ziemia wysyła swoim mieszkańcom, by uświadomić im, jak bardzo zły jest jej stan. Statystyki są alarmujące — do 2050 r. w morzach i oceanach ma być więcej odpadów niż organizmów morskich. Co za tym idzie, wodne stworzenia, takie jak foki czy koniki morskie, dla naszych wnuków mogą stać się tylko obrazkami w książkach o wymarłych gatunkach. Ale nic nie jest jeszcze przesądzone. Aby ocalić Ziemię — nasz wspólny dom — musimy zmienić wiele nawyków. Ograniczenie jednorazówek może stać się łatwiejsze, niż nam się wydaje. Dzięki szerokiej gamie butelek Dafi z wymiennymi filtrami cała rodzina może cieszyć się znakomitym smakiem wody— bez generowania kolejnych ton odpadów.

(Fot. Materiały prasowe)

Zmiana butelek z jednorazowych na te wielokrotnego użytku może stać się wspaniałą okazją do rozmowy z dziećmi na temat proekologicznego stylu życia. Dla maluchów rodzice są największym autorytetem, od nas zależy więc nie tylko, jaką planetę im zostawimy, lecz także to, jak będą ją traktować. Kampania „Dafi Kosmiczne Wyzwanie”, w którą zaangażował się aktor Tomasz Kot, zachęca, by nauczyć najmłodszych zdrowych, ekologicznych nawyków. A także, by pokazać im, że los Ziemi zależy również od nich. Zaangażowanie w misję ograniczenia ilości zużytego plastiku sprawi, że dzieci zyskają poczucie wpływu na niezwykle istotne kwestie. A nauka szacunku do natury jest dla przyszłości naszych pociech równie ważna, co wybór dobrej szkoły czy dodatkowe zajęcia pozalekcyjne.

Woda zawsze w zasięgu ręki

Najnowsze badania pokazują, że picie wody z kranu jest w Polsce zupełnie bezpieczne. Ale wielu zniechęca jej smak. Dafi — polska marka— ma na to sposób. Butelki filtrujące Dafi pozwalają cieszyć się znakomitej jakości wodą bez konieczności kupowania napojów w jednorazowych opakowaniach. Butelki są wyposażone w wymienny filtr, dzięki któremu znika nieprzyjemny posmak i zapach chloru. Wszystko dzięki właściwościom zawartego w filtrze węgla aktywnego, otrzymanego z całkowicie naturalnego surowca — łupin kokosa.

(Fot. Materiały prasowe)

Wśród butelek filtrujących Dafi znajdziemy różne pojemności. Dla najmłodszych najlepsza będzie najmniejsza — 0,3 litra — idealna do szkolnego plecaka. Z kolei większa, w której zmieści się 0,5 litra wody świetnie sprawdzi się podczas spacerów czy w pracy. A największa, o pojemności 0,7 litra wystarczy, by ugasić pragnienie nawet podczas najbardziej wyczerpującego treningu czy długiej podróży. Nowością w rodzinie Dafi jest butelka filtrująca Solid o pojemności 0,7 litra, wykonana z  Tritanu®. Dzięki innowacyjnemu materiałowi jest lekka, nie pochłania zapachów i może być myta w zmywarce. Jej ergonomiczny kształt, praktyczna pojemność i wygodny uchwyt czynią z niej idealny wybór na trening. Niebawem w sprzedaży pojawi się także butelka Solid o pojemności 0,5 litra. Teraz świeżą wodę możemy mieć zawsze na wyciągnięcie ręki, a przy tym przyczynić się do ograniczenia ilości zużywanego plastiku.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij