Znaleziono 0 artykułów
23.02.2021
Artykuł partnerski

Dobrze się składa

23.02.2021
(Fot. materiały prasowe)

Trudno wyobrazić sobie życie bez smartfonu. Przyzwyczajeni do multitaskingu, oczekujemy, że nasze urządzenia będą dotrzymywać nam kroku. Składane smartfony Samsung Galaxy Z Fold2 5G i Galaxy Z Flip 5G zostały wyposażone w obsługę superszybkiej sieci 5G. Teraz nie ucieknie nam żadne doświadczenie.

Biodrówki w stylu gwiazd początku XXI wieku, róż jak z „Legalnej blondynki”, torebki bagietki lansowane przez Carrie Bradshaw – moda lat 2000. powraca. Jako że za vintage uznaje się już rzeczy sprzed 20 lat, trend na retro obejmuje teraz także przełom mileniów. Gwiazdy popkultury nie rozstawały się wtedy z telefonami z klapką. Najczęściej ich modele były różowe i wysadzane kryształkami albo ozdobione naklejkami.

Wraz z wielkim comebackiem mody tamtej epoki znów pokochaliśmy gadżety inspirowane tamtymi czasami. Telefony stały się jednak smartfonami, prostą konstrukcję z klapką zastąpiły innowacyjne modele składane, a design stał się zdecydowanie bardziej wyrafinowany.

Pionierem na rynku składanych modeli jest Samsung, który proponuje smartfon Galaxy Z Flip 5G oraz większy Galaxy Z Fold2 5G. Oba zostały wyposażone w obsługę superszybkiej sieci 5G. Ale to dopiero początek imponującej listy funkcji, którymi mogą pochwalić się topowe modele marki.

Samsung Galaxy Z Flip 5G (Fot. materiały prasowe)

Galaxy Z Flip 5G zachwyca nawet najbardziej wymagających użytkowników. Nic dziwnego, skoro ma wszystko, czego potrzebują przyzwyczajeni do mobilności millenialsi. Przede wszystkim – design. Smartfon jest gładki, o zaokrąglonych krawędziach, o przyjemnym w dotyku wykończeniu, które minimalizuje powstawanie odcisków palców. Do wyboru są dwa kolory – klasyczna szarość i szlachetna miedź. Design jest ściśle związany z funkcjonalnością smartfonu – możliwość składania nie jest wyłącznie rozwiązaniem estetycznym. Dzięki takiej innowacji do posługiwania się urządzeniem właściwie nie musimy używać rąk. Smartfon Galaxy Z Flip umożliwiał używanie kilku aplikacji naraz, dwa ekrany – duży i mały, który powstaje po złożeniu, ułatwiały multitasking, a w czasie home office’u możliwość wideoczatu bez konieczności trzymania telefonu w dłoni okazała się zbawienna. Tryb Flex działający podczas korzystania ze smartfonu w orientacji pionowej sprawia, że wyświetlacz automatycznie dzieli się na dwa 4-calowe ekrany, dzięki czemu można oglądać zawartość w górnej połowie wyświetlacza i sterować nią, korzystając z jego dolnej części. To świetna opcja, gdy chcemy oglądać filmiki na YouTube (z Galaxy Z Flip 5G otrzymasz czteromiesięczny pakiet YouTube Premium). Tryb Flex ma także zastosowanie przy robieniu zdjęć. Użytkownicy za jedną z największych zalet składanego smartfona Galaxy Z Flip 5G uznają możliwość robienia selfie bez konieczności trzymania urządzenia. Teraz powstaną jeszcze lepsze filmy i zdjęcia. Niezależnie od tego, czy chcemy uchwycić na filmie akcję z niskiego kąta, czy wykonać pełne barw zdjęcie posiłku z lotu ptaka, podwójne kliknięcie trybu Flex przełącza okno podglądu kamery z górnej do dolnej połowy urządzenia.

Multitasking jeszcze nigdy nie był tak istotny. Podczas home office’u żonglujemy licznymi obowiązkami – jesteśmy jednocześnie domownikami i pracownikami, mamy obowiązki zawodowe i rodzinne, jesteśmy aktywni i odpoczywamy. W oknie Multi-Active (wystarczy otworzyć zasobnik Multi-Window Tray, aby przeciągnąć i upuścić aplikacje, których chcesz użyć) możemy wykonywać kilka zadań naraz – pisać e-maila i prowadzić wideokonferencję, robić selfie i oglądać film, pisać notatkę i wymieniać się wiadomościami na czacie. Funkcja App Pair pozwala uruchomić na ekranie składanego smartfona Galaxy Z Flip 5G jednocześnie dwie wybrane aplikacje z których najczęściej korzystamy.

Samsung Galaxy Z Fold2 5G (Fot. materiały prasowe)

Samsung poszedł jeszcze o krok dalej. Do trzeciej generacji składanych urządzeń marki należy smartfon Galaxy Z Fold2 5G. Podobnie jak Z Flip 5G obsługuje sieć 5G, ale to nie wszystko. Galaxy Z Fold2 5G wyprzeda swoje czasy. – Droga do stworzenia smartfonu nowej generacji to rodzaj podróży, która niesie za sobą mnóstwo oryginalnych pomysłów i innowacji – mówi Dr TM Roh, President and Head of Mobile Communications Business, Samsung Electronics – Projektując Samsung Galaxy Z Fold2 5G, dokładnie wsłuchaliśmy się w głosy użytkowników, aby upewnić się, że nasze urządzenie nie tylko przyniesie znaczące ulepszenia sprzętowe, lecz także będzie pełne nowinek technologicznych i dostarczy użytkownikom jeszcze większych wrażeń. Prace nad modelem zostały również wsparte współpracą z firmami Google i Microsoft, dzięki czemu na naszych oczach dokonują się zmiany w zakresie doświadczeń, które niesie za sobą korzystanie z urządzeń mobilnych.

Wyjątkowość Galaxy Z Fold2 5G zasadza się na harmonijnym połączeniu designu z funkcjonalnością. Clue konstrukcji są zawiasy Hideaway, które wtopiono gładko w urządzenie, wykorzystując możliwości mechanizmu CAM. Już na pierwszy rzut oka smartfon wyróżnia się ogromnym wyświetlaczem zewnętrznym Infinity-O o wymiarach 6,2 cala. Po rozłożeniu ekran główny ma przekątną aż 7,6 cala! Ten składany smartfon równie dobrze sprawdzi się w pracy, jak i w czasie rozrywki. Zadbano o wszystko, by uprzyjemnić robienie zdjęć, oglądanie filmów i rozmowę z przyjaciółmi. Dzięki zastosowaniu podwójnych dynamicznych głośników wzmocniono dźwięk stereo i czystość brzmienia.

(Fot. materiały prasowe)

Tryb Flex w smartfonie Galaxy Z Flip 5G został tu dodatkowo wzbogacony o funkcję Continuity, która daje jeszcze większe możliwości wykorzystania urządzenia, przekraczając granice między ekranem zewnętrznym, a głównym wyświetlaczem. Capture View Mode pozwala na niewychodzenie z aplikacji aparatu, by zobaczyć zrobione przed chwilą zdjęcie (tak jak w przypadku Galaxy Z Flip 5G można je wykonać bez użycia rąk). Gwarancję niemal profesjonalnej fotografii dają tryby Pro Video, Jedno Ujęcie, czy tryby fotografii nocnej. Gdy płynnie przechodzimy od rozrywki do pracy, znów sprawdzą się funkcje Multi-Active Window umożliwiające, m.in. szybkie przełączanie z ekranu głównego na mniejszy. Smartfon Galaxy Z Fold2 5G działa jak tablet, ma więc wbudowane aplikacje pakietu Office, z których można korzystać jednocześnie. Multitasking staje się przyjemnością!

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij