Znaleziono 0 artykułów
04.02.2023

Śnieżny Księżyc: Horoskop na lutową pełnię

04.02.2023
(il. Tomasz Opaliński)

Pełnia na początku lutego przypada na jeden z najtrudniejszych okresów w roku. Nazwa Śnieżny Księżyc, jaką nadali jej rdzenni Amerykanie, odwołuje się do końca zasobów, chwili, gdy na nastanie wiosny trzeba jeszcze poczekać. Z drugiej strony patronujący pełni znak Lwa każe patrzeć w przyszłość z optymizmem. Czego więc możemy spodziewać się w najbliższych dniach?

Baran: Zaklęty krąg

 

10 Mieczy, Diabeł, Papież

Początek roku przygnębił cię ilością zadań i zawirowań emocjonalnych. 10 Mieczy pokazuje, że doszedłeś do ściany. Potrzebujesz natychmiast po prostu odpocząć – daj sobie tę możliwość. Karta Diabła wskazuje na uzależnienia, ale może to być też pracoholizm, narzucanie sobie szalonego rytmu zadań. To z kolei może prowadzić do podatności na różne pokusy, rozrywki, które pozwoliłyby zredukować emocjonalne napięcie. Papież sygnalizuje, że jedyną drogą, żeby odnaleźć spokój, stanie się duchowe rozliczenie z samym sobą.

Zadanie: Nie wszystko, czego doświadczasz, musi być intensywne. Poszukaj spokoju w prostych czynnościach.

Byk: Domowe ognisko

 

10 Pucharów, As Buław, Pustelnik

Stojące czterema nogami na ziemi Byki, jak żaden inny znak zodiaku, potrafią zabezpieczyć się materialnie przed trudnymi czasami i rozterkami. 10 Pucharów pokazuje, że twoja stabilność gromadzi wokół ciebie bliskich. To z kolei napędza cię do dalszego działania sygnalizowanego przez Asa Buław – pełnia w Lwie jest dobrym czasem na skorzystanie z pokładów energii, których zima nie zdołała wyczerpać. Ostatecznie, jak pokazuje Pustelnik, odczujesz też potrzebę wyciszenia i przebywania wyłącznie we własnym towarzystwie. 

Zadanie: Bykom nie trzeba przypominać, żeby zrobiły sobie przyjemność. Nie przypominamy.

Bliźnięta: Dzieło życia

 

As Pucharów, Król Mieczy, Giermek Buław

Lew patronujący lutowej pełni oraz As Pucharów z twojego rozdania są odpowiedzialne za poczucie pełni możliwości twórczych mającą swoje źródło w pozytywnych emocjach, w tym – miłości. Przy czym Król Mieczy poświadcza, że proces tworzenia wspomagają niezwykle rozwinięte kompetencje intelektualne. Taka kompilacja zdaje się zwiastować możliwość kreacji czegoś naprawdę wielkiego. Niefrasobliwy Giermek Buław pokazuje z kolei, że wiesz, kiedy odłożyć pióro i oddać się zabawie.

Zadanie: Kuj żelazo, póki gorące. To, co teraz powstaje, może stać się prawdziwym kamieniem milowym.

Rak: Wysoki stan

 

Królowa Monet, 10 Monet, Koło Fortuny

Śnieżny Księżyc może wzbudzać pierwotne lęki egzystencjalne, jednak w twoim przypadku możesz czuć się bezpiecznie. Królowa Monet pokazuje, że odczuwasz dużą stabilność w sferze materialnej i byłbyś gotów dzielić się z potrzebującymi. W swojej społeczności, co uwidacznia 10 Monet, cieszysz się niepodważalną pozycją – twój status pozwala czuć się bezpiecznie również osobom z twojego otoczenia. Nie musisz się niczego obawiać – Koło Fortuny obraca się na twoją korzyść.

Zadanie: Twoje karty składają się obraz dobrego mieszczanina. Nie zidentyfikuj się w pełni ze swoją personą, pozwól sobie na oddech od wizerunku.

Lew: W zawieszeniu

 

Wisielec, 2 Monet, Sprawiedliwość

Pełnia w twoim znaku jest pełna sprzeczności. Z jednej strony wzmacniana słoneczną energię Lwa, z drugiej – jej aura może działać hamująco. Stąd w twoim rozdaniu Wisielec – karta mówiąca o wytrwałości, cierpliwości i poświęceniu. Przełom musi nastąpić, choć przy obecnej gwiezdnej konfiguracji będziesz musiał jeszcze trochę się nagimnastykować, zwłaszcza w sferze materialnej, co podkreśla 2 Monet. Sprawiedliwość przepowiada, że drażliwe kwestie będzie można rozwiązać tylko na drodze prawnej.

Zadanie: Wypróbuj jakąś nową stylizację – potrzebujesz odrobiny niezobowiązującej radości.

Panna: Dziecko i starzec

 

6 Pucharów, Słońce, 9 Buław

Pełnia w kierującym się odruchami serca Lwie uruchomi w tobie pokłady nostalgii. 6 Pucharów mówi o tym, że w lutowy wieczór może zalać cię fala ciepłych wspomnień. Ogrzejesz się w nich na tyle, że otworzysz się na poczucie wszechogarniającej wręcz błogości i dziecięcej radości, którą symbolizuje właśnie karta Słońca – ciała niebieskiego patronującego Lwu. Twoja zdroworozsądkowa strona może chcieć zweryfikować te niewinne uczucia. 9 Buław to karta reprezentująca spojrzenie starego człowieka, który wszystko już widział. Nie poddawaj się mu – wykorzystaj tkwiący w tobie młodzieńczy potencjał.

Zadanie: W podtrzymaniu słonecznego nastroju pomagaj sobie ulubioną muzyką.

Waga: Na salonach

 

Świat, Królowa Pucharów, Umiarkowanie

Pełnia we Lwie, mimo lutowej aury, może zachęcać do snucia planów. Karta Świat podkreśla, że masz ogromną potrzebę zobaczenia otaczających cię realiów w szerszej perspektywie. Jesteś obecnie dobrze skomunikowany z własnymi emocjami i przyciągasz do siebie innych (Królowa Pucharów). Ludzie czerpią przyjemność z relacji z tobą również dlatego, że w typowy dla Wagi sposób integrujesz w swojej postawie sztukę, co symbolizuje Umiarkowanie.

Zadanie: Do kontaktów ze światem artystycznym nie trzeba cię zachęcać. Może z kolei miałabyś chęć podzielić się swoją wiedzą na ten temat? Poszukaj ku temu okazji.

Skorpion: Gotowość na zmiany

 

Głupiec, 5 Mieczy, Śmierć

Twoim sposobem na przełamanie impasu będzie wskoczenie w zupełnie nową sytuację życiową. Głupiec podkreśla, że nie będziesz oglądać się za siebie, a 5 Mieczy oznacza świadomość zakończenia pewnego etapu i przegrupowania się do nowych zadań. Karta Śmierci potwierdza, że potrzeba zmiany wynika również z kosmicznych konstelacji – nadchodzi nowe.

Zadanie: Mimo entuzjazmu warto skonsultować z kimś nowe wybory. Porozmawiaj przynajmniej z przyjaciółką.

Strzelec: Satysfakcja z dawania

 

8 Pucharów, 3 Mieczy, 6 Denarów

Wraz z pełnią w Lwie dojrzejesz do porzucenia toksycznej sytuacji. Jak mówi 3 Mieczy, będzie się to wiązało z pewną dozą cierpienia – możesz mieć poczucie złamanego serca. Rodzaj ulgi może ci przynieść wszelkie działanie na rzecz innych – 6 Denarów to karta filantropii, dzielenia się swoimi nadwyżkami. Szczodrość gwarantuje duchowe odrodzenie.

Zadanie: Zrób coś kojącego dla swojego ciała. Nawet chwila pływania w basenie może być bezcenna dla twoich emocji.

Koziorożec: Sprytny plan

 

7 Mieczy, 3 Buław, 5 Denarów

Energia Śnieżnego Księżyca z pełnią w Lwie bazuje na sprzeczności i plasuje się pomiędzy potrzebą przemiany a hamującymi wpływami zimowej aury. Twoim sposobem na wyjście z impasu będą działania zakulisowe. Tylko zbierając fragmenty informacji i rekonstruując z nich całościowy obraz sytuacji, zdołasz poczynić krok naprzód. 3 Buław zapowiada poruszenie trybów planowanego działania grupowego. Warto jednak szczegółowo opracować jego budżet – 5 Denarów zapowiada, że finansowa kołderka może okazać się za krótka.

Zadanie: Gra w szachy pozwoli ci popracować nad koncentracją.

Wodnik: Jeździec bez głowy

 

6 Buław, Rycerz Buław, Królowa Mieczy

W ostatnią fazę zimy w poświacie Śnieżnego Księżyca wkraczasz z poczuciem sukcesu symbolizowanego przez 6 Buław. Udało ci się postawić na swoim, co zachęca do dalszych podbojów. Rycerz Buław to pełnia potencji, również w sferze romansowej i seksualnej. Rozbuchany temperament studzi jednak chłodna Królowa Mieczy. Potraktuj ją jak drogowskaz w pogoni za spełnieniem za wszelką cenę. Włączenie głowy w odpowiednim momencie pomoże utrzymać się w siodle.

Zadanie: Trenuj zarządzanie wewnętrzną energią – spróbuj oszczędzić ją na dłuższy czas.

Ryby: Obszar wspólny, obszar własny

 

2 Buław, As Denarów, 4 Denarów

Przez ostatnie tygodnie opracowywałeś wraz z partnerem zręby nowego przedsięwzięcia. W pełni w Lwie zakończysz etap planowania i jak pokazuje 2 Buław, wyznaczysz drogę do sprawnego osiągnięcia celu. As Denarów gwarantuje, że podjęte teraz działania z pewnością przyniosą owoce – wspólnie z partnerem będziecie cieszyć się z dobrze wykonanego zadania. 4 Monet przestrzega przed przypisywaniem sobie wszystkich zasług i nadmiernym przywiązaniem do dóbr materialnych. Pamiętaj – to, co powstało, jest wspólnym dziełem.

Zadanie: Przypomnij sobie, co skłoniło cię do współpracy z drugą osobą. Traktują ją jak przyjaciela.

Klara Pik
Proszę czekać..
Zamknij