Znaleziono 0 artykułów
09.12.2020

„Spacer dla przyszłości”: W walce o lepsze jutro

09.12.2020
(Fot. Getty Images)

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, Extinction Rebellion, Greenpeace Polska oraz ruchy klimatyczne wspierane przez Ogólnopolski Strajk Kobiet ogłosiły wielką mobilizację na rzecz klimatu i praw człowieka. Międzynarodowa akcja #WszyscyDlaPrzyszłości odbędzie się 9 grudnia o 17:00, na dzień przed szczytem Rady Europejskiej.

- Młodzi ludzie na całym świecie już teraz cierpią z powodu skutków kryzysu klimatycznego. Nadszedł czas, aby urzeczywistnić sprawiedliwość klimatyczną - mówi Maya Ozbayoglu z  Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Jeżeli ochrona praw człowieka jest fundamentem Unii Europejskiej, musi porzucić swoją dotychczasową ścieżkę biznesową i zbudować system, który pozwoliłby chronić życie na naszej planecie. Kryzysu klimatycznego nie można postrzegać jedynie przez pryzmat załamania ekologicznego. Musi być postrzegany z całościowej perspektywy – jako kryzys praw człowieka – i wymaga odpowiedniej reakcji.

(Fot. Materiały prasowe)

Podczas szczytu Rady Europejskiej (w dniach 10-12.12) przez europejskich przywódców omawiane będą kluczowe kwestie dotyczące polityki Unii Europejskiej, takie jak budżet i  polityka klimatyczna do 2030 roku. Niestety stanowisko Polski nie jest wciąż jasne. Dlatego 9 grudnia, w ostatnim dniu przez możliwymi wielkimi zmianami, niezależnie od poglądów, płci oraz wyznań, organizacje zachęcają do wyjścia na ulicę. Jednocząc się dla klimatu, praw człowieka i praworządności. Centralny „Marsz dla Przyszłości” będzie miał miejsce w środę o godz. 17:00 w Warszawie i wyruszy spod Kancelarii Premiera. Pozostałe wydarzenia związane z walką o klimat i prawa człowieka odbędą się w innych polskich oraz europejskich miastach. Osoby nieobecne mogą okazać wsparcie i solidarność, wstawiając tego dnia zdjęcia z hasztafiem #WszyscyDlaPrzyszłości oraz #ClimateActionBeyondBorders.

Aleksandra Lewandowska
Proszę czekać..
Zamknij