Znaleziono 0 artykułów
29.10.2020

„Stardust”: Johnny Flynn jako David Bowie

29.10.2020
(Fot. materiały prasowe)

Wkrótce na ekrany kin i platformy streamingowe trafi „Stardust”, który opowie o pierwszej podróży Davida Bowie’ego do Stanów Zjednoczonych. Zainspirowała go do stworzenia Ziggy’ego Stardusta, scenicznego alter ego.

Oficjalna premiera filmu „Stardust” miała mieć miejsce na tegorocznym nowojorskim festiwalu Tribeca. Akcja „Stardust” rozpoczyna się w 1971 r., kiedy 24-letni David Bowie wyrusza w pierwszą trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. Zaczyna bawić się wizerunkiem, konwencją i modą. Film pokazuje wydarzenia, które zainspirowały go do stworzenia swojego alter ego, Ziggy’ego Stardusta, zaliczanego do najważniejszych ikon kultury.

 

W postać Davida Bowiego wciela się brytyjski poeta, aktor i muzyk Johnny Flynn, znany przede wszystkim z produkcji Netfliksa „Lovesick” i filmu „Emma”. Bliskiego współpracownika muzyka, Rona Obermana zagra Marc Maron, natomiast żonę – Angie – Jena Malone. Autorem scenariusza jest Christopher Bell, a za reżyserię filmu odpowiada Gabriel Range.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Stardust - in theaters November 25th via @ifcfilms #StardustMovie

A post shared by Salon (@salonpictures) on

Amerykańska premiera „Stardust” zaplanowana jest na 25 listopada 2020 roku. Produkcja trafi zarówno na ekrany kin, jak i platformy streamingowe. Data premiery w Polsce nie jest jeszcze znana.

Aleksandra Lewandowska
Proszę czekać..
Zamknij