Znaleziono 0 artykułów
21.08.2019

Pierwsze zdjęcie z filmu o Davidzie Bowiem

21.08.2019
(Fot. Earl Leaf/Michael Ochs Archives/Getty Images)

„Stardust” opowie o pierwszej podróży artysty do Stanów Zjednoczonych, która zainspirowała go do stworzenia Ziggy’ego Stardusta, jego scenicznego alter ego. Davida Bowiego zagra Johnny Flynn. 

W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie promujące film „Stardust”. Fotografia przedstawiająca Johnny’ego Flynna, który zagra młodego Davida Bowiego, podzieliła fanów. Nowa produkcja przybliży widzom pierwszą podróż legendarnego muzyka do Stanów Zjednoczonych. Kiedy w 1971 roku 24-letni piosenkarz dotarł za ocean, okazało się, że Amerykanie nie są jeszcze gotowi na jego muzykę. To doświadczenie zainspirowało go do stworzenia ikonicznej persony – Ziggy’ego Stardusta.

Brytyjskiego muzyka zagra Johnny Flynn. Aktor ma na swoim koncie główną rolę w netfliksowym „Lovesick” oraz w docenionym przez krytyków thrillerze „Pod ciemnymi gwiazdami”. Obok Flynna zobaczymy Jenę Malone („Zwierzęta nocy”) jako żonę Bowiego, Angie, oraz Marka Marona („GLOW”) jako agenta artysty, Roba Obermana. Za kamerą stanie Gabriel Range, reżyser nagrodzonego statuetką Emmy „Zabić prezydenta”.

Twórcy zaznaczają, że projekt nie jest biografią artysty (jak np. „The Thin White Duke”), lecz „filmem o momencie w czasie”. Produkcja od początku wzbudzała kontrowersje. Gdy na festiwalu w Berlinie ogłoszono pracę nad filmem, rodzina artysty nie wyraziła zgody na projekt. Syn Bowiego Duncan Jones zapowiedział, że twórcy nie otrzymają praw do wykorzystania utworów muzyka.

Data premiery filmu nie jest jeszcze znana.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij