Znaleziono 0 artykułów
08.02.2022

„Sukienka”: Polski film powalczy o Oscara

08.02.2022
Fot. materiały prasowe

Film w reżyserii Tadeusza Łysiaka otrzymał nominację w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Fabularny. O tym, czy dostanie statuetkę, przekonamy się już 27 marca.

Julia (Anna Dzieduszycka) mieszka na wsi i pracuje w przydrożnym motelu dla kierowców. Jej ulubiona muzyka to death metal, jej ulubiona rozrywka to gra na automatach, a największe zmartwienie – samotność. Lokalna społeczność traktuje ją jak wyrzutka ze względu na jej odmienny wygląd – Julia jest osobą niskorosłą. Z tego samego powodu nigdy była zakochana. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia do motelu przyjeżdża przystojny kierowca ciężarówki. Mężczyzna powoli staje się przedmiotem jej miłosnej i erotycznej obsesji.

 

„Sukienka” to kolejny, po „Techno”, film Tadeusza Łysiaka, który zdobył uznanie krytyków. Produkcja była pokazywana na ponad 25 festiwalach filmowych, zdobyła statuetki Camerimage, Grand OFF i Złote Lwy. Teraz film powalczy również o jedną z najważniejszych nagród branży filmowej. „Sukienka” otrzymała nominację do Nagród Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Fabularny. Tytuł będzie konkurował z takimi produkcjami jak „On My Mind”, „Please Hold” czy „The Long Goodbye”.

Wszystkie nominacje do Oscarów znajdziecie pod linkiem. Zwycięzców 94. gali rozdania Oscarów poznamy 27 marca.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij