Znaleziono 0 artykułów
04.05.2020

Tom Hanks dodaje otuchy studentom

04.05.2020
Tom Hanks w 2018 roku (Fot. Kevin Winter/Getty Images)

Dwukrotny laureat Oscara i absolwent uczelni Wright University w Ohio zaskoczył studentów przemową z okazji końca roku akademickiego, w której zwrócił uwagę na wpływ pandemii na życie młodych ludzi.

Tom Hanks razem z żoną Ritą Wilson byli jednymi z pierwszych gwiazd show-biznesu zarażonych koronawirusem. Pandemia wpłynęła na życie aktora. Postanowił więc podzielić się dobrym słowem z innymi. Oprócz wystąpień w programie „Saturday Night Live” czy u boku Michelle Obamy, Hanks przekazał także słowa otuchy uczniom swojej alma mater – Wright University.

Aktor pogratulował studentom dyplomu, nazywając ich „wybrańcami”. Podkreślił, że rozpoczęli naukę w erze przed pandemią, a kończą w zupełnie innych czasach. – Zaczęliście naukę w świecie przed Wielką Pandemią 2020 roku. Będziecie opowiadać o tych wcześniejszych czasach waszego życia właśnie w taki sposób – opowiadał. Hanks pogratulował im także przetrwania w trudnych czasach. – Część waszego życia już na zawsze będzie określana jako ta „przed”. W taki sam sposób, jak starsze pokolenia wypowiadają się o czasach „przed wojną”, czy „przed internetem”, czy „przed Beyoncé”. Słowo „przed” będzie nosić za sobą ogromny ładunek emocjonalny – mówił.

Tom Hanks to jeden z najpopularniejszych na świecie aktorów. Zajmuje się nie tylko aktorstwem, lecz także reżyserią i produkcją filmową. Grał też w serialach telewizyjnych i dubbinguje animację (wcielił się w postać Chudego w serii „Toy Story” i zagrał samego siebie w kinowej wersji Simpsonów). Jest autorem zbioru opowiadań pod tytułem „Kolekcja nietypowych zdarzeń”. Został dwukrotnie nagrodzony Oscarem za główne role w filmach „Filadelfia” i „Forrest Gump”. Otrzymał także cztery Złote Globy, Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu Berlinale, statuetkę Saturna i nagrodę Emmy. W 2016 roku otrzymał Prezydencki Medal Wolności.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij