Znaleziono 0 artykułów
18.11.2021
Artykuł partnerski

Odkryj swoje możliwości

18.11.2021
Fot. Materiały prasowe

Aktywność fizyczna jest nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia. Ale nie jedynym, bo na dobre samopoczucie — tak fizyczne, jak psychiczne — składa się wiele elementów. Aby o nie zadbać, potrzebna jest wewnętrzna siła. Nie zaszkodzi też dodatkowe wsparcie. Dziś mogą nam je zapewnić inteligentne urządzenia, które stają się elementem garderoby, takie jak trackery aktywności fizycznej i dobrego samopoczucia.

Mówiąc o sile, najczęściej mamy na myśli wydolność fizyczną. Ale zdrowie wymaga holistycznego podejścia. Aktywność fizyczna, sen, odżywianie wpływają nas, dają siłę do działania. Niestety, każdego dnia jesteśmy narażeni na stres, który wpływa na nasze samopoczucie. Bycie silnym w nowej rzeczywistości to więcej niż ciężar, jaki jesteśmy w stanie podnieść, czy dystans, który potrafimy przebiec. Siła tkwi również w naszej głowie i wnętrzu.

O tym, jak ważne jest wielowymiarowe podejście do zdrowia, wiedzą twórcy marki Fitbit. Ich urządzenia mają na celu zmienić podejście użytkowników do zdrowia i aktywności oraz pomóc im lepiej zrozumieć ich organizmy. Pozwalają na mierzenie parametrów związanych z aktywnością fizyczną, snem, stresem i odżywianiem - zapewniając holistyczne podejście. 

Fot. Materiały prasowe

Aby obudzić w sobie wewnętrzną siłę, która pomoże w codziennych wyzwaniach, możemy potrzebować wsparcia — narzędzi, które będą motywować nas całą dobę, niezależnie od celu, jaki sobie wyznaczymy. Pomogą zadbać o siebie, zachęcą do zdrowszego stylu życia, wesprą w monitorowaniu organizmu. Jednym z takich narzędzi jest Fitbit Charge 5 — najbardziej zaawansowany tracker aktywności fizycznej i dobrego samopoczucia od Fitbit. To pierwszy tracker od marki, który został wyposażony we wspomagający zarządzanie stresem czujnik EDA oraz aplikację EKG. Charge 5 pozwala  kontrolować stres, wspiera zdrowie serca, sen oraz ogólną kondycję organizmu, pozwalając na lepsze rozumienie jego potrzeb i śledząc nasze wyniki w czasie.

Fot. Materiały prasowe

Aby pozostać w harmonii, warto być uważnym. Dlatego w codziennym pędzie warto znaleźć chwilę tylko dla siebie i skupić się tym, co tu i teraz. Choć brzmi to łatwo, w praktyce jest znacznie trudniejsze. Tracker Fitbit Charge 5, z dostępem do sesji mindfullness wesprze nas w stopniowej drodze ku wewnętrznej równowadze.

Tak o jego zaletach mówi Agnieszka Woźniak-Starak, użytkowniczka Fitbit: – W życiu szukam równowagi. Uspokaja mnie medytacja, a wewnętrzną siłę czerpię z ruchu i kontaktu z naturą. Jeśli tylko pozwala na to kalendarz, idę z psami do lasu. Albo biegnę! W lesie nie lubię liczyć czasu, nie lubię się śpieszyć, za to lubię pobijać kolejne rekordy kroków i kilometrów. Fitbit mnie motywuje, wprowadza w moje życie systematykę i porządkuje treningi. Daje mi poczucie kontroli, a ja to lubię.

Na nasz stan psychiczny korzystnie wpływa jakość podejmowanej przez nas aktywności fizycznej. Ale każdy ma dni, kiedy pomimo silnej motywacji po prostu musi darować sobie trening. Nie ma w tym nic złego, bo przecież gotowość do aktywności fizycznej zależy od wielu parametrów.

Kiedy ciało mówi: „nie”, często dzieje się tak, ponieważ chce nam coś ważnego przekazać. Warto go więc posłuchać i spróbować je zrozumieć. Pomoże w tym Ocena codziennej gotowości dostępna w Fitbit Charge 5, która pozwala oszacować, czy danego dnia możemy wybrać się na trening, czy może organizm potrzebuje regeneracji.

Wynik obliczany jest na podstawie aktywności fizycznej, zmienności tętna i tego, jak i ile spaliśmy. Nowa funkcja umożliwia też wgląd w analizę czynników, które wpłynęły na dany wynik. Co więcej, podsunie pomysły, jak go poprawić, np. przez zdobywanie większej liczby aktywnych minut czy dłuższy sen. Bo czasami przejawem dbania o siebie nie jest pobicie własnego rekordu kroków, a odprężenie się i regeneracja organizmu.

Fot. Materiały prasowe

Jeszcze lepiej zadbać o swoje ciało i zrozumieć je pomogą nam treści dostępne w subskrypcji Fitbit Premium, które umożliwiają szczegółową analizę parametrów związanych ze zdrowiem i samopoczuciem, przez co pozwalają podejmować jeszcze lepsze decyzje dla naszego organizmu. Nowi użytkownicy Charge 5 dostają na stracie sześciomiesięczny darmowy dostęp do treści w Fitbit Premium.

Bo nawet najsilniejsi, również wewnętrznie, potrzebują wsparcia.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij