Znaleziono 0 artykułów
18.12.2023

Polska pracownia Tremend z nagrodą w prestiżowym konkursie World Architecture Festival

18.12.2023
Polska pracownia Tremend z nagrodą w prestiżowym konkursie World Architecture Festival (Fot. Piotr Gęsicki)

Polska pracownia Tremend może pochwalić się kolejnym światowym sukcesem. Wnętrza Royal Tulip Warsaw Apartaments ponownie zostały wyróżnione na arenie międzynarodowej. Wcześniej realizacja święciła triumfy w konkursie The International Hotel and Property Awards 2023. Teraz projekt inspirowany XX-wieczną Warszawą doceniło jury prestiżowego World Architecture Festival, przyznając Polakom pierwszą nagrodę w kategorii Inside.

World Architecture Festival to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów o międzynarodowym zasięgu, w którym o miano innowacyjnych i wyjątkowych projektów walczą największe biura architektoniczne na świecie. Już samo znalezienie się na ogłaszanej przez jury liście najdoskonalszych realizacji jest więc niezwykłym wyróżnieniem. Polska pracownia Tremend, która stoi za wnętrzami Royal Tulip Warsaw Apartments przy Grzybowskiej 49, ma więc powód do dumy. Jury w Singapurze doceniło majstersztyk realizacji, przyznając warszawskim architektom pierwsze miejsce w kategorii Inside.

Polska pracownia Tremend z nagrodą w prestiżowym konkursie World Architecture Festival (Fot. Piotr Gęsicki)

W skład jury konkursu wchodzą światowej sławy eksperci z branży, którzy co roku tworzą krótką listę projektów mających szansę walczyć o nagrodę główną. W tegorocznej edycji tylko dwie pracownie z Europy miały okazję stanąć do walki o pierwsze miejsce we wspomnianej kategorii. Ostatecznie to jednak polskie biuro prowadzone przez Magdalenę Federowicz-Boule, Annę Federowicz i Jarosława Gwóździa zdobyło serca składu jurorskiego. Nic w tym dziwnego, wnętrza inspirowane XX-wieczną Warszawą nie tylko są wyjątkową opowieścią o dawnej stolicy, ale także pełną niespodzianek podróżą w czasie.

– „Warsaw puzzle” to storytelling miejsca. Rozsypane puzzle, tak jak okruchy z przeszłości, może ułożyć każdy gość. Warszawa została prawie całkowicie zniszczona podczas II wojny światowej. Nasza opowieść o jej dzielnicach – dekoracja wnętrz, która symbolicznie odwołuje się do dawnych kawiarni, fabryk i innych historycznych miejsc, jest powrotem do przeszłości – mówi architektka Magdalena Federowicz-Boule.

Aleksandra Lipka
Proszę czekać..
Zamknij