Znaleziono 0 artykułów
30.05.2022

Marsz Równości przeszedł ulicami Gdańska

30.05.2022
Fot. East News

W sobotę 28 maja po raz siódmy w Trójmieście odbył się Marsz Równości. W kolorowym pochodzie, który przeszedł ulicami Gdańska, wzięło udział 7,5 tysiąca osób, jak szacuje Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Tolerado, a jej tegorocznym hasłem było: „Mam tę moc”. „Odnosi się do mocy, jaką daje społeczeństwom różnorodność. To moc, którą dzielimy się wszyscy. Moc naszych przyjaciół, sojuszników, rodzin” – napisano na stronie organizacji.

– W tych trudnych dla nas ostatnich latach, obarczonych najpierw pandemią, potem nagonką polityczno-medialną na naszą społeczność LGBTQ+, a teraz także bestialską inwazją Rosji na Ukrainę, bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy zjednoczenia, potrzebujemy siebie nawzajem. Bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy też Marszu Równości, dlatego cieszę się, że tak licznie się pojawiliście. Razem mamy tę moc! – mówiła na marszu Karolina Kozakiewicz z Tolerado.

Marsz Równości objęli patronatem prezydentka Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Sopotu Jacek Karnowski i marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Zuzanna Łukaszewska
Proszę czekać..
Zamknij