Znaleziono 0 artykułów
30.09.2022

Twórczość Karla Lagerfelda motywem przewodnim MET Gali 2023

30.09.2022
Karl Lagerfeld (Fot. Getty Images)

Nowojorskie Metropolitan Museum of Art ogłosiło, co będzie motywem przewodnim kolejnej MET Gali, która odbędzie się 1 maja 2023 roku. Tym razem uczestnicy prestiżowego wydarzenia będą się inspirować dokonaniami Karla Lagerfelda.

MET Gala, zwana Oscarami mody, to coroczne wydarzenie związane ze zbiórką pieniędzy na rzecz Instytutu Kostiumów należącego do Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Impreza poprzedza także otwarcie tematycznej wystawy w muzeum, a zaproszeni goście mogą jako pierwsi obejrzeć ekspozycję. Największe zainteresowanie budzą jednak spektakularne kreacje gości. Na galę organizowaną przez amerykańskiego „Vogue’a” przybywają osobistości ze świata mody, filmu, muzyki, polityki i sportu. Projektanci zaś prześcigają się w tworzeniu zjawiskowych kreacji, mniej lub bardziej wpisujących się w temat przewodni.

MET Gala 2022 (Fot. Getty Images)

Pod koniec września 2022 roku Metropolitan Museum of Art ogłosiło, że motywem przewodnim MET Gali 2023 będzie twórczość Karla Lagerfelda. Legendarny projektant, który zmarł w 2019 roku, tworzył kolejno dla Pierre’a Balmaina, Jeanne Patou i Chloé. Projektował też dla Krizii, Ballantyne, Cadette, Charlesa Jourdana czy Mario Valentino. W 1967 roku nawiązał trwającą aż do jego śmierci współpracę z Fendi, a w 1983 roku przejął stery dyrektora artystycznego Chanel. Dzięki niemu dom mody stworzony przez Mademoiselle Coco, stał się jednym z najbardziej dochodowych i pożądanych producentów dóbr luksusowych.

MET Gala poświęcona twórczości Lagerfelda odbędzie się 1 maja 2023 roku. Wydarzenie wspierane jest przez Chanel, Fendi, markę Karl Lagerfeld i Condé Nast.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij