Znaleziono 0 artykułów
04.05.2020

Najlepsze kreacje w historii MET Gali

Michalina Murawska

Niektóre stanowią oryginalną interpretację motywu przewodniego, inne cieszą oko spektakularnym nagromadzeniem detali i skomplikowanym krojem, a część jest odbiciem hollywoodzkiego splendoru na czerwonych schodach MET. Wybranie najpiękniejszych kreacji z ponad 70-letniej historii MET Gali jest zadaniem niemal niemożliwym. Wyselekcjonowaliśmy więc te, do których, z różnych powodów, najchętniej wracamy pamięcią.

Jeśli MET Gala jest jak finał Super Bowl świata mody, to kreacje gwiazd można śmiało porównać do reklam emitowanych podczas meczu, bo wzbudzają największe zainteresowanie i stanowią wysokobudżetową inwestycję. Szczegolnie, że celebryci lubią w nieco nonszalancki sposób podchodzić do motywu przewodniego i tematu corocznej wystawy. 

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa MET Gala nie odbędzie się. Na schodach przed Metropolitan Museum of Art nie zobaczymy najgorętszych nazwisk świata filmu, muzyki i mody paradujących ramię w ramię z autorami ich spektakularnych looków. Z tym większą nostalgią wybieramy się więc dziś w podróż po archiwalnych fotografiach. I szukamy kreacji, które z różnych względów najbardziej zapadły nam w pamięć. Podziwiamy modową odwagę Rihanny i jej żółtą suknię z 2015 roku. Wspominamy bezbłędną Cher i zaprojektowaną przez Boba Mackiego kreację, która wiele lat później zapoczątkowała trend na naked dress. Wzdychamy do Carmen Kass w czerwonej sukience Gucci z 2003 roku i z nostalgią patrzymy na kreację Sary Jessiki Parker, w kórej brylowała na czerwonym dywanie trzy lata później.

Tegoroczna edycja MET Gali odbędzie się w nocy z 2 na 3 maja, a jej tematem przewodnim będzie współczesna, amerykańska moda. Więcej informacji znajdziecie w artykule: Wszystko, co musicie wiedzieć o MET Gali 2022.

1/22Bianca Jagger, 1974 rok

Proszę czekać..
Zamknij