Znaleziono 0 artykułów
09.10.2022

Sezon burz: Urodowe trendy na wiosnę-lato 2023

09.10.2022
Dior wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)

Gdyby przyszłość przepowiadać, interpretując urodowe trendy, które dominowały na pokazach podczas zakończonego sezonu fashion weeków, można poczuć niepokój. Przyszłe lato nie zapowiada się bowiem kolorowo. Projektanci sugerują, że jeszcze mocniej odczujemy skutki zmian klimatycznych w postaci nagłych anomalii pogodowych (intensywnych burz i huraganów) oraz kryzysu ekonomicznego. Pewnie dlatego zamiast radosnych neonów pojawiają się łzy (Undercover), królują looki niczym z mrocznych filmów, a całość utrzymana jest w stylistyce gothcore. Oto najważniejsze trendy z pokazów wiosna-lato 2023.

Uroda z dreszczykiem

U Prady na sezon wiosna-lato 2023 królują rzęsy jak z dobrze znanego japońskiego horroru. Za ich stworzenie odpowiadała królowa make-upu, utytułowana dama Pat McGrath. Nie można powiedzieć, że to widok nie do spotkania na ulicy – w internecie looki z pokazu od razu stały się wiralem przez zestawienie z najbardziej przesadzonymi zabiegami przedłużania rzęs, którymi użytkowniczki podzieliły się na swoich social mediach. Cóż, w przyszłym sezonie ci, którzy nie znają umiaru w doczepianiu kolejnych warstw włosów (czy to już „grzywka na oczach”?), mogą czuć się rozgrzeszeni.

Prada wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)

Za sprawą Netfliksa na ekrany kin powróciła jedna z najbardziej stylowych członkiń rodziny Adamsów – Wednesday. Inspiracje jej postacią na wybiegach w formie pomalowanych na czarno powiek było widać u Ann Demeulemeester, Versace, Philippa Pleina, Marka Fasta, Sohumana… Im dalej, tym bardziej rozmyty był intensywny makijaż, tak by sprawiać wrażenie spływania z oczu. Tak jakby wspomniana bohaterka właśnie wróciła z basenu, w którym odbywa się kolejna z niekończących się tortur jej brata… (W tej historii nikt nie został zraniony).

Mark Fast wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)
Aniye Records wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)
Ann Demeulemeester wiosna-lao 2023 / (Fot. Imax Tree)
Sohuman wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)

To już kolejne podejście do wypromowania latem czarnych, winylowych ust (Luar, Vetemot), które bardziej wyglądają, jakby zostały pokryte lakierem do paznokci niż pomadką. Wygląda na to, że tym razem zabieg się uda, bo wakacje to dobry czas na bunt – tak zapewne zinterpretowałyby ten trend terapeutki. W wersji blackmetalowej, jak u Annakiki – z konturem, ale bez wypełnienia kolorem wewnętrznej części warg – to już bezpośrednia aluzja do mrocznego makijażu Marilyna Mansona.

Luar wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)
Annakiki wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)
Laruicci wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)
Sportmax wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)

Srebro dla mniej śmiałych

Po niepodzielnych latach panowania złota przyszedł czas na jego szlachetne i równie „skromne” przeciwieństwo – srebro. Makijażyści rozpuścili je, zanim pozwolili modelkom zanurzyć w nim dłonie (Sportmax) i czubki palców (Rochas), a potem rozetrzeć na twarzy (Stella Jean) i w kącikach oczu (Chloé). Metal w formie kruszonej występuje za to na powiekach u Tory Burch, a na brwiach u Petera Do, subtelnie skrząc się w promieniach letniego słońca. To nasz absolutny typ.

Stella Jeasn wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)
Rochas wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)
Tory Burch wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)
Ujoh wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)
Peter Do wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)
Chloé wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)
L'Oreal Paris wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)

Fitness skin

Wykończenie skóry w przyszłym sezonie nie zaskakuje – wciąż będzie pełne blasku, osiągniętego dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Nieważne, czy nazwiemy ten efekt glass skin, czy glazed donut skin, skóra ma być wilgotna jak po intensywnym wysiłku – połyskiwać subtelnie i równomiernie.

Sandy Liang wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)
Lela Rose wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)
Scervino wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)
Ferrari wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)

Letnia burza

Loki i proste, krótkie i długie, z grzywką i bez – ważne, że mokre. Najmodniejszą fryzurę wiosną 2023 roku wyczaruje nieprzewidywalna pogoda. Projektanci, chcąc wyprzedzić burzliwy scenariusz na lato, zmoczyli już włosy modelek i pozwolili, by te naturalnie obkleiły ich twarze i czoła. W przyszłym sezonie suchy szampon nie będzie miał racji bytu.

Philosophy wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)
Van Noten wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)
Saint Sernin wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)
Atlein wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)

Alternatywą dla mokrych włosów będą misterne sploty (być może jedyny sposób na przetrwanie huraganu). Warkocze i warkoczyki lansowane na sezon wiosna-lato 2023 gdzieś już jednak widzieliśmy… Nurkujemy w fantastyczne światy znane z filmów i seriali, by przypomnieć sobie bohaterki, których splecione włosy były symbolem władzy. Etro inspiruje się królową Amidalą z „Gwiezdnych wojen”, a Fe Noel fryzurami Sansy Stark i Cersei Lannister z „Gry o tron”. Jasne staje się, że w kolejnym sezonie będziemy głową w innych uniwersach.

Fe Noel wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)
Fe Noel wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)
Etro wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)
Laruicci wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)

Zbiory wiśni

Jeśli mielibyśmy postawić na jeden kolor kolejnego sezonu, byłby to soczyście wiśniowy. Nosić go na ustach? Banał! Czerwień, zarezerwowana do tej pory dla warg, wiosną i latem przyszłego roku wzniesie się na wyższy poziom, a dokładniej na wysokość oczu. Jak będzie prezentować się spojrzenie w wiśniowej ramie, pokazują Simone Rocha i Lauricia. Niezależnie od koloru tęczówki kontrastowy makijaż będzie dostatecznie ekstrawagancki, by zwrócić na siebie uwagę, ale dzięki utrzymaniu w ryzach za pomocą precyzyjnej linii nie będzie sprawiał wrażenia przesadzonego. 

Simone Rocha wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)
Laruicci wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)
Eckhaus Latta wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)

Wow, no brow!

Nieoficjalną ambasadorką tego trendu wśród celebrytek została w tym roku aktorka Maisie Williams. Trendu na coś, czego nie ma, a konkretnie – brwi. Utlenione, ukryte pod podkładem albo – w najlżejszej wersji – po prostu niepodkreślone. Na pokazach wiosna-lato 2023 pojawiły się u Marni, Anonlychild, Vivetty, Ricka Owensa i Koche. W tym roku wywoływały jeszcze kontrowersje – czy w przyszłym, zgodnie z pomysłem, staną się niezauważalne?

Rick Owens wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)
Koche wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)
Anonlychild wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)
Marni wiosna-lato 2023 / (Fot. Imax Tree)

 

Agnieszka Zygmunt
Proszę czekać..
Zamknij