Znaleziono 0 artykułów
25.05.2020

W tym tygodniu w aplikacji „Vogue Polska”: 25-31.05.2020 r.

25.05.2020
(Fot. Getty Images, materiały prasowe, ilustracja Zuza Gadomska, kolaż Agata Wojtczak)

W tym tygodniu w aplikacji mobilnej „Vogue Polska” będzie można nauczyć się przyrządzać szparagi, przeczytać o matkach wielkich Polaków, przypomnieć sobie o jednej z najlepszych komedii romantycznych i sprawdzić swój horoskop.

Nie zabraknie tekstów z zagranicznych edycji – przeczytacie o najmodniejszych fryzurach,  makijażu w stylu lat 40. i Harrisie Reedzie, studencie Central Saint Martins, który pojawił się w kampanii Gucci i ubiera Harry’ego Stylesa.

W tym tygodniu obchodzimy Dzień Matki, dlatego w naszej aplikacji mobilnej znajdziecie fragment książki Barbary Wachowicz "Matki wielkich Polaków" (Wydawnictwo MUZA). Składają się na nią opowieści, fragmenty zapisków, listów - matki widziane są oczami dzieci. Bohaterkami książki Wachowicz są: Teofila z Daniłłowiczów Sobieska – matka Jana III Sobieskiego, Tekla z Ratomskich Kościuszkowa - matka Tadeusza Kościuszki, Barbara z Majewskich Mickiewiczowa - matka Adama Mickiewicza, Salomea z Januszewskich Słowacka - matka Juliusza Słowackiego, matka Fryderyka Chopina, Stefania z Cieciszowskich Sienkiewiczowa - matka Henryka Sienkiewicza, Józefa Kasprowiczowa - matka Jana Kasprowicza, Józefa Żeromska - matka Stefana Żeromskiego, Maria Kossakowa - matka Lilki Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej oraz Stefania z Zieleńczyków Baczyńska - matka Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Sezon na szparagi trwa, więc jeśli spróbowaliście już zrobić dania według receptur Małgorzaty Minty, teraz możecie wypróbować kolejne. O przepis na szparagi poprosiliśmy tym razem Grzegorza Łapanowskiego i jego żonę Magdalenę, którzy niedawno wydali szparagowy sezonowy e-book.  Będzie pysznie, zapewniamy.

Julia Właszczuk jak zawsze podpowiada, do jakiego filmu warto wrócić. W tym tygodniu radzi odświeżyć jedną z najzabawniejszych komedii romantycznych z Julią Roberts i Hugh Grantem w rolach głównych. „Notting Hill” to w końcu historia miłosna jak ze snu albo fanfiku i którą można oglądać spokojnie kilka razy, bo się nie nudzi.

Nadal trwa konkurs, w którym do wygrania są luksusowe perfumy od polskiej marki Bohoboco, która niedawno została nominowana do perfumeryjnego  Oscara. Zadanie konkursowe i szczegóły czekają na was tradycyjnie w aplikacji „Vogue Polska”. Jeśli jeszcze jej nie macie, pobierzcie ją za pośrednictwem App Store albo Sklepu Google Play.

Agata Wojtczak
Proszę czekać..
Zamknij