Znaleziono 0 artykułów
09.04.2022

Will Smith ukarany 10-letnim zakazem uczestniczenia w Oscarach

09.04.2022
Fot. Getty Images

Akademia Filmowa nie odebrała Willowi Smithowi statuetki Oscara, ale znalazła inny sposób na to, by ukarać go za spoliczkowanie Chrisa Rocka na scenie. Aktor otrzymał 10-letni zakaz wstępu na galę oraz inne eventy organizowane przez Akademię. Smith, jak napisał w oświadczeniu, decyzję tę przyjmuje z „szacunkiem i pokorą”.

Nie milkną echa zachowania Willa Smitha podczas tegorocznej gali Oscarów. Aktor, który ostatecznie opuścił ją z nagrodą za rolę w filmie „King Richard: Zwycięska rodzina”, spoliczkował Chrisa Rocka w odpowiedzi na komentarze dotyczące fryzury jego żony, Jady Pinkett Smith.

Członkowie Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, którzy zwołali specjalne posiedzenie w tej sprawie, podjęli decyzję, że nie odbiorą statuetki Smithowi (wcześniej pojawiły się doniesienia, jakoby rozważali taką właśnie karę), ale zabronią mu uczestnictwa w jakichkolwiek wydarzeniach i programach Akademii – osobiście i wirtualnie – przez 10 lat, licząc od 8 kwietnia 2022 r.

„94. ceremonia przyznania Oscarów miała być celebracją wyjątkowych osobowości i przedstawicieli filmowej społeczności, którzy wykonali wyjątkową pracę w ostatnim roku” – można przeczytać w oświadczeniu Akademii z 8 kwietnia. – Ta piękna chwila została jednak przyćmiona przez krzywdzące i nieakceptowalne zachowanie pana Smitha”.

Sam aktor oświadczył, że decyzję tę przyjmuje z „szacunkiem i pokorą”. Wcześniej Will Smith zrezygnował z członkostwa w Akademii.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij